Tag: kurti

“Kurti e ka një strategji për bashkim kombëtar” Ish-deputeti: Edhe PD...

Ish-deputeti i PD-së, Aleksandër Biberaj, beson fort se Albin Kurti e ka një strategji për bashkim kombëtar, por kjo thotë se duhet të ndiqet...

Vjosa Osmani flet pas takimit me Albin Kurtin për koalicionin: Do...

Kanë dalë para mediave pas përfundimit të takimit Albin Kurti me Vjosa Osmanin.  Kandidati për kryeministër Albin Kurti ka deklaruar se më LDK-në janë...

“Fillimi i qeverisjes së re”, Nis takimi mes Albin Kurtit dhe...

Në njërin nga hotelet e Prishtinës ka filluar takimi në mes të liderit të Vetëvendosjes Albin Kurti dhe kryetarit të LDK-së Isa Mustafa dhe...

Forcë e dytë pas VV-së, Vjosa Osmani flet nëse ka koalicion...

Ka ardhur dhe reagimi i kandidates tjetër, e cila perfaqesonte forcën politike të LDK-së në zgjedhjet e Kosovës. Vjosa Osmani, Kandidatja për kryeministre nga radhët...

Analiza/ Koalicione të reja në Kosovë pas ikjes së Haradinajt

Nga momenti i dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit të Kosovës, disa nga partitë politike kanë paralajmëruar mundësinë e fillimit të negociatave...