Tag: kryeministri

“Do bllokojmë negociatat”, Rama vihet në lëvizje, planifikon një takim me...

Teksa jemi në pritje të një përgjigje nëse do të hapen negociatat, Shqipëria në kuadrin diplomatik ka ende shumë detyra të papërfunduara. Edhe pse sfidat...

Kryeministri i Britanisë: Shtyrja e Brexitit dëmton besimin publik

Kryeministri britanik, Boris Johnson ka paralajmëruar të premten se secili tentim nga ligjvënësit për të bllokuar apo shtyrë largimin e Britanisë nga Bashkimi Evropian...

Kryeministri hungarez vlerëson Matteo Salvinin:“Mbrojtët Evropën kristiane”

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban ka vlerësuar punën që ka bërë Matteo Salvini në frenimin e emigrantëve. Në letrën e tij dërguar Salvinit, Orban...

Kryeministri i Italisë paralajmëron dorëheqjen

Kryeministri i Italisë Xhuzepe Conte ka paralajmëruar dorëheqjen nga posti i shefit të qeverisë. Conte ka sulmuar ministrin e Brendshëm të vendit Mateo Salvini, për...

FOTO/Kryeministri si agjensi udhëtimesh, prezanton “Migjenin”: Ja kur do të vijë...

Kryeministri Edi Rama duke parë sesa mirë i ka gjerat e tjera në qeveri, këtë herë ka gjetur kohë të merret me Air Albania,...

Arrestohet 23-vjeçari nga Sauku,sulmoi kryeministrinë

Një person ka sulmuar me molotov Kryeministrinë gjatë orëve të vona të mbrëmjes të së shtunës. Menjëherë kanë reaguar forcat e sigurisë, duke arrestuar...

Lajmi i mirë për emigrantët shqiptarë në Britani, ja premtimi i...

Rikthimi i tij në politikë si dhe marrja e postit të rëndësishëm, e bëri Boris Johnson shumë të fuqishëm dhe gjithë anglezët i kanë...

Boris, vogëlushi që donte të bëhej mbret! Fëmijëria e tij kaotike...

Kur ishte fëmijë, kishte thënë se donte të bëhej “mbreti i botës”. Tani ia ka dalë (pak a shumë): sot Boris Johnson është zgjedhur...

Zgjidhet Kryeministri i ri i Anglisë, fjalët e tij të para...

Boris Johnson do të bëhet kryeministri i ardhshëm i Britanisë pasi u zgjodh udhëheqës i Partisë Konservatore, duke mposhtur Jeremy Hunt në garën e...

FOTO/Takimi i rëndësishëm në Tiranë, Basha me ish-kryeministrin e njohur

Në vijim të takimeve të tij, Lulzim Basha së fundmi ka takuar dhe një person të rëndësishëm i njohur gjithandej. Kreu i PD-së Lulzim Basha...