Tag: kqz

DOKUMENTI/Del rezultati përfundimtar nga zgjedhjet, Vetëvendosja siguron 32 deputetë, e dyta...

Pas disa javësh, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme që u mbajtën në Kosovë. Vetëvendosje ka siguruar kështu 32...

LAJM I FUNDIT/Agim Kajmaku shkarkohet nga detyra si kryebashkiak i Vorës

KQZ ka vendosur shkarkimin e kryebashkiakut Agim Kajmaku pas denoncimeve të fundit. Pas diskutimeve në mbledhje, ku vetë Kajmaku nuk ishte i pranishëm, por përfaqësohej...

Mblidhet KQZ për Agim Kajmakun, “loja” që mund ta shpëtojë

Ashtu si ishte njoftuar, KQZ ka nisur mbledhjen per te shqyrtuar pergjigjen e prokurorisë lidhur me dënimin e kryebashkiakun Agim Kajmaku. Prokuroria e Përgjithshme konfirmon...

FOTO/”Të shkarkohet Agim Kajmaku”, zbulohet dita kur do të vendosë KQZ-ja

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka reaguar pak orë pasi Partia Demokratike i adresoi kërkesën për të vendosur pa vonesë për shkarkimin e kryebashkiakut të...

“Shkarkoni pa vonesë Agim Kajmakun”, PD kërkesë KQZ-së: Zbatoni ligji, jo...

Partia Demokratike i ka kërkuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të vendosë pa vonesë për shkarkimin e Kryetarit të Bashkisë së Vorës Agim Kajmaku. Pas...

KQZ konfirmon VV forcë të parë, LDK kërkon rinumërim të votave

Në web-in zyrtar të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në Kosovë bëhet e ditur se ka përfunduar procesi i numërimit të votave të rregullta nga...

Zgjedhjet në 13 Tetor? Zguri i vetëm në KQZ, të tjerët...

Katër anëtarët e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, të kryesuar nga Denar Biba, vazhdojnë sjelljen jo të ligjshme. Kreu i KQZ-së Klemend Zguri, në respekt të...

KQZ pranon të shqyrtojë kërkesën e aleatëve të PD, ja kur...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pranon të marrë në shqyrtim kërkesën e dërguar nga aleatët e PD-së, që kërkonin nisjen e procedurave për zgjedhjet e...

KQZ miraton rezultatin final, Zguri: KQZ mori pozicion politik

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar sot me 4 vota pro dhe 1 kundër rezultatin final të zgjedhjeve të 30 qershorit. Kreu i KQZ-së Klement...

Kaso:KQZ dhe doganat thellojnë skandalin për fletët e votimit të Vaut...

Ne nje deklarate per mediat , sekretari per ceshtjet zgjedhore I partise demokratike ka theksuar se KQZ dhe doganat po prodhojne dokumenta fallco si...