Tag: Kosove

Ambasadat në Kosovë thirrje qytetarëve

Në një deklaratë të përbashkët për media ambasadorët e pesë shteteve, SHBA-së, Britanisë së Madhe, Gjermanisë, Francës dhe Italisë kanë bërë thirrje që zgjedhjet...

Ja sa do të zgjasë fushata zgjedhore në Kosovë

Fushata zgjedhore e partive politike për zgjedhjet e parakohshme parlamentare fillon më 25 shtator dhe përfundon më 4 tetor. Ky vendim është marrë të martën...

Familjarët kërkojnë të zhdukurit në Kosovë, priten protesta

Në Ditën Ndërkombëtare të të Zhdukurve është njoftuar se mbahet një protestë paqësore në Prishtinë. Protesta organizohet nga Shoqata për Dëme të Luftës “Ngritja...

FOTO/Stresi futet në telashe, probleme me ligjin dhe në Kosovë

Telashet nuk kanë të mbaruar për Stresin. Reperi sapo ka dalë nga burgu, por së fundmi është përfshirë në një aksident në Kosovë. Reporteri.net mëson...

7 vite pa Arbën Xhaferin, Haradinaj përkujton intelektualin shqiptar: Lider me...

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka sjellë në vëmendje  sot intelektualin e madh shqiptar, Arbën Xhaferi në 7-vjetorin e vdekjes së tij. Me një shënim...

Pas tërmetit në Shqipëri, ‘shkundet’ edhe Kosova, ja epiqendra dhe sa...

Pas lëkundjeve që u ndjenë në Fushë-Arrëz, tërmete të forta kanë shkundur edhe dy komuna të Kosovës. Sipas të dhënave të “All Quakes – EMSC”,...

Fluks në pikat doganore, mbi 22 mijë kosovarë hyjnë në Shqipëri...

Pikat doganore mes Kosovës dhe Shqipërisë janë tejmbushur për shkak të numrit të lartë të Shqiptarëve të Kosovës që futen në Shqipëri. Policia bën me...

TRAGJIKE/ Përgjaken rrugët e Kosovës, 56 të vdekur në 7 muaj

  Aksidentet në trafik, çdo ditë e më shumë janë në rritje. Në shtatë mujorin e parë të këtij viti, kanë ndodhur 47 aksidente fatale ku...

Milan zbarkon në Prishtinë, luan me skuadrën e njohur

Milani dhe skuadra e njohur e Feronikeli ditën e sotme do të përballen midis tyre në stadiumin "Fadil Vokrri" në Prishtinë. Sipas informacioneve zyrtare,...

FOTO/I dashuri i ri i bën qejfin Duas, ja çfarë bën...

Pas ndarjes nga i dashuri i parë, Dua filloi një tjetër romancë me modelin e njohur Anvar Hadid. Sikurse dhe Isaac dhe  Anvar është...