Tag: kosova

Vendet më të fuqishme të botës thirrje Kosovës: Hiqni taksën 100%

Në Prishtinë, ambasadat e pesë vendeve kryesore perëndimore, Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Francës, Gjermanisë, Italisë dhe Mbretërisë së Bashkuar, u bënë thirrje Kosovës...

Kosova drejt zgjedhjeve, shpërndahet Parlamenti, reagon Haradinaj

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur sot që me 22 gusht të vendoset për shpërbërjen e Parlamentit. Kjo nënkupton se Kosova do të...

Edhe Kosova në mbështetje të Teatrit Kombëtar: Anuloni vendimin për rrënimin...

Në një njoftim zyrtar, Shoqata Sindikale e Teatrit Kombetar te Kosoves, ka shprehur mbështetjen për Teatrin  Kombëetar, ndaj të cilit është planifikuar shembja dhe...

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, mediat publikojnë datën

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë do të mbahen më 8 shtator. Kështu shkruajnë sot mediat kosovare, referuar burimeve Presidencës. Presidenti Thaçi ka vendosur që, në...

VIDEO/”Dihet botërisht”,Ish-deputeti: Soros ka qënë gjithmonë kundër Kosovës, edhe dje edhe...

Ish-deputeti Petrit Vasili e ka konsideruar Sorosin si armik të Kosovës. Në një reagim në rrjetet sociale, Vasili rendit arsyet se pse Soros po...

Xhudisti kosovar shtrin përdhe xhudistin rus

Nuk kanë të ndalur sukseset e sportistëve kosovarë në xhudo dhe një i tillë u arrit kësaj radhe në garën që po zhvillohet në...

Bllokohen autobusët e Shqipërisë në doganën e Morinës

Tetë autobuzë me pasagjerë nga Shqipëria për në Kosovë janë ndaluar  në Doganën e Morinës nga pala kosovare. Ndalimi është bërë me urdhër të Ministrisë...

Kosova, fitore historike ne Sofie, mund Bullgarine 3-2

Kosova e mbylli me një fitore dramatike ndeshjen e tretë në grupin A, me shifrat 2-3, në transfertë ndaj Bullgarisë. Pjesa e parë nisi mjaft...

Reagim i ashpër nga Vasili: Edi Rama i gatshëm të shesë...

Ish-deputetit të LSI, Petrit Vasili ka reaguar ashpër pas deklaratës se, duke nisur nga 1 korriku, Prishtina zyrtare do të detyrohet të vendosë taksa...

Lufta e dytë tregtare me Kosovën, Shqipëria afat deri më 1...

Nëse qeveria e Shqipërisë, deri më datën 1 korrik 2018, nuk heq masat e përkohshme tarifore ndaj importeve të Kosovës, konkretisht ndaj patates, birrës,...