Tag: koncesione

VIDEO/Deputeti i PD zë ngushtë zv.ministren, zbulon koncesionin e ri që...

Komisioni i Veprimtarisë Prodhuese ka diskutuar sot për ndryshimin e pr/ligjit për Koncesionet dhe PPP. Në mbledhjen që po zhvillohet dhe mes zv.ministres së Financve,...

Ministrja me një tjetër vendim të ri: Në skaner të gjitha...

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku ka dalë sërish në një deklaratë për mediat, duke dhënë kështu një tjetër njoftim të rëndësishëm, përsa...

FOTO/Zhupa publikon dy vendimet e qeverisë Rama: Ndryshime në ligj për...

Zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhupa ka bërë publike dy ndryshimet e VKM për koncesione të cilat sipas saj favorizojnë oligarkët. Duke iu referuar vendimeve,...

VIDEO/PD dënon koncesionet në shëndetësi: Iu vihen gjoba mjekëve që nuk...

Deputetja Orjola Pampuri ka mbajtur një deklaratë për mediat teksa ka denoncuar abuzimet me koncesionet në shëndetësi. Ajo i është referuar rastit të bërë publike...

VIDEO/PD bën publike koncensionet korruptive në shëndetësi, 4 arsyet e përkeqësimit...

Në fjalën e saj, deputetja e partisë demokratike Lindita Metaliaj është ndalur tek sektori i shëndetësisë, i cili është sektori më keq nga gjithë sektorët...

Investigimi i VOA-s: Koncesionet e dyshimta të inceneratorëve nga pronarë të...

Në Shqipëri, një seri kompanish të vogla në ortakëri me njëra-tjetrën dhe kompani me pronarë të panjohur të regjistruara në parajsa fiskale janë fituese...

Rama lidhi 223 kontrata, por 4 të fundit na zbrazin xhepat

Mbi 200 kontrata koncesionare janë dhënë nga qeveria Rama duke kaluar kështu një pjes ëtë buxhetit të ardhshëm të shtetit në xhepat e kompanivëe...

Dy hidrocentrale mbi kanionet e Osumit, Rama fshehu kontratat

Një koncesion i mbajtur i fshehtë për disa vjet kërcënon të shkatërrojë një nga atraksionet më të bukura turistike të Shqipërisë, Kanionet e Osumit. ...