Tag: koncesione

“Mburojë e korrupsionit” gazetari: Parlamenti si noter, ligjëron çdo akt të...

Gazetari i njohur Klodian Tomorri ka analizuar dhe njëherë situatën e krijuar me koncesionet, të cilat janë kthyer në shqetësim për qytetarët. Tomorri thotë se...

“Një gjë është e dukshme”, Ish-ministri parashikon: Rama po punon për...

Ish-ministri Ylli Manjani ka zbardhur planet e kryeministrit Edi Rama, duke parashikuar dhe fundin e tij. Sipas asaj që Manjani shkruan, Rama ka ide kancoregjene...

Çmenduria e Milot-Balldren, kostot mund të rriten edhe me 44 mln...

Kuvendi i Shqipërisë miratoi me nxitim, në seancën e fundit të këtij sezoni, kontratën koncesionare të formës së Partneritetit Publik Privat (PPP) për rrugën...

DOKUMENTI/Koncesioni 100mln i pompave, Shehaj: Prokuroria të hetojë lidhjet me vëllain...

Ish-deputeti Agron Shehaj ka nxjerrë një tjetër dokument që thellon skandalin e pompave të naftës. SIpas tij, pasi tenderi është anulluar fillimisht, ndërsa pas 8...

Basha paralajmëron operacion në gjithë vendin: Ja si PD do u...

Kryedemokrati Basha ka treguar para gazetarëve platformen e PD-së nga e cila synohet kthimi i parave të vjedhura tek shqiptarët. Basha ka paralajmëruar një operacion...

“Hajdut psiqik’, Basha: Rama u dha miqve nip e dajë mbi...

Lideri demokrat Lulzim Basha ka reaguar pasi Kuvendi miratoi dje projektligjet lidhur me koncesionet të cilat PD i ka denoncur me herët si korruptive,...

Sot seanca e fundit parlamentare, çfarë pritet të ndodhë në sallë

Kuvendi i Shqipërisë zhvillon ditën e sotme seancën e fundit parlamentare për këtë sezon. Mësohet se në seancë pritet të mbahet një interpelancë e thirrur...

Deputeti ka informacione të reja, kush i drejton tenderat e burgjeve:...

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar serish permes nje postimi ne rrjetet sociale, teksa kete here denoncon një tjetër aferë korruptive. Lefter Maliqi ka deklaruar së...

DOKUMENTI/Ish-deputeti denoncon koncesionin e radhës: Tenderi është bërë në fshehtësi të...

Ish deputeti i PD-së Agron Shehaj ka denoncuar sot një tjetër koncension të qeverisë Rama. Përmes dokumenteve të publikuar në rrjetet sociale, ish-deputeti shkruan se...

DOKUMENTI/Shehaj zbulon vlerën “e çmendur” për Millot-Balldrën: Prokuroria të nisë hetimet

Kontratat për rrugën Millot-Balldrën janë denoncuar shpeshherë nga opozita, duke e cilësuar si korruptiv dhe vjedhje e radhës nga Kryeministri Rama. Agron Shehaj, ish-deputeti i...