Tag: jorida tabaku

Ish-deputetja: A duhej votuar ligji i fiskalizimit pa u mbushur shtatë...

Jorida Tabaku ka perqendruar vemendjen tek qeveria, teksa ka theksuar veprimin e saj të fundit, ku dhe pse vendi eshte në gjendje emergjente, qeveria...

Rezoluta e PPE-së, Tabaku: Tregoi se kauzat e Partisë Demokratike janë...

Edhe ish-deputetja demokrate Jorida Tabaku ka folur plot optimizëm për rezolutën e firmosur nga Partia Popullore Europiane, e cila ikushtoi vemendje situatës së Shqipërisë...

Tabaku, analize buxhetit: E ka krizen te shkruar ne balle!

https://www.youtube.com/watch?time_continue=89&v=3clvtRVWzZY&feature=emb_logo Partia Demokratike nuk do të jetë pjesë e diskutimeve parlamentare për projekt buxhetin e 2020 për shkak të lënies së mandateve, por kjo nuk...

“Shqipëria si 75 vite më parë”, Tabaku: Shqiptarët janë më shumë...

Ish-deputetja Jorida Tabaku e krahason situatën e sotme me atë të disa viteve me pare, konkretisht të viteve 1944. Sipas ish-deputetes, skena si ato të...

Kthimi i ligjit për Korporatën, reagon Tabaku: E bënte Ramën pronar...

Ish-deputetja demokrate Jorida Tabaku reagoi pas kthimit mbrapsht të ligjit për “Korporatën e Investimeve” nga Presidenti  Ilir Meta. Në një postim në rrjetet sociale,...

Koncesionet, kontratat me vlere me te larte se jane firmosur!

Nga Jorida Tabaku Koncesionet sot kanë arritur në 35.6% të Produktit të Brendshëm Bruto dhe kanw dalw jashtw kontrolli. dua të korigjoj për shifrën që...

“PD i ka denoncuar kriminelët e lidhur me PS”, Tabaku flet...

Ish-deputetja Jorida  Tabaku ka komentuar gjerësisht disa prej temave që lidhen me situatën aktuale në vend. E ftuar në Tempora, me Sonila Meçon, Tabaku...

Ish-deputetja zbërthen motivet: Pse qeveria nuk publikon Projekt-Buxhetin 2020?

Ish-deputetja Jorida Tabaku ka bërë një analizë të arsyeve se pse qeveria nuk ka publikuar ende buxhetin e vitit 2020. Sipas saj, nje prej arsyeve...

“Ligji i shpronësimeve”/Ish-deputetja: Dhjetë aktet kundër Pronës që ka ndërmarrë Edi...

Jorida Tabaku ka sjellë në vëmendje ligjin e shpronësimeve, duke renditur 10 aktet sipas saj, të cilat janë kundër pronës, duke akuzuar kryeministrin që...

VIDEO/Fjalimi i deputetes së ‘gafave’ është plagjiaturë, ia paska vjedhur Jorida...

Zbulohet një tjetër arsye pse deputetja e opozitës së re, Majlinda Halilaj gjatë seancës plenare të datë 18 tetorit, u bë virale me fjalimin...