Tag: itali

Detaje nga operacioni Itali-Shqipëri, kush është i arrestuari në vendin tonë

Një operacion policor me shtrirje kohore prej 4 vitesh u finalizua mëngjesin e sotëm në Itali dhe Shqipëri. Operacioni në Shqipëri u zhvillua në bashkëpunim...

FOTO/Tërmeti rikthehet sërish në Itali, lëkundjet shkaktojnë panik dhe mbylljen e...

Një tërmet me magnitudë 4.3 Rihter ka goditur serish Italinë në orët e vona te mbremjes se djeshme, duke shkaktuar panik te banorët e...

VIDEO/Operacion i madh nga forcat italiane për të shpëtuar peshkatarin vlonjat,...

Një peshkatar shqiptar është shpëtuar nga Roja Bregdetare italiane në kanalin e Otrantos, pasi motori i barkës së tij pësoi avari dje rreth orës...

Grushte dhe shishe kokës brenda një diskoteke në Itali, plagoset rëndë...

Dhjetë persona u përfshinë në sherr masiv brenda ambienteve të një diskoteke në Itali.Sipas mediave italiane, diskoteka La Grotta di Artegna në provincën e...

DETAJE/Rrëfehet shqiptari i lidhur me mafian italiane, i tregon policisë mbi...

Shqiptari Sokol Dervishi i njohur me nofkën "Codino" (bishtaleci i arrestuar në janar të 2019 si pjese e grupit kriminal ne Iitali,  është penduar. Referuar...

Policia: Mafies italiane i sekuestrohen plot 18 miliardë euro

Në mbyllje të vitit 2019 Policia Financiare Italiane ka publikuar të dhënat zyrtare mbi pasuritë e konfiskuar të mafies italiane gjatë pesë viteve të...

EMRAT/Drogë dhe armë nga Shqipëria, 20 të arrestuar në Itali, mes...

Janë zbardhur detaje nga operacioni i sotëm në Bari, ku policia italiane ka shkatërruar një rrjet të madh trafikantësh, që merrnin nga Shqipëria drogë...

Grindja mes shqiptarësh, qëllohet me plumb në kokë 27 vjecari

Një shqiptar qëlloi me armë zjarri një bashkatdhetarin e tij në shtetinj fqinj në Itali. Ngjarja ndodhi natën e së hënës në Frosinone përpara...

FOTO/Policia jep detaje të operacionit në Shijak, kush janë të arrestuarit

Policia ka dhene detajet zyrtare te operacionit që raportuam pak me heret ndaj kapjes se 3 personave ne Shijak të kerkuar per trafik droge. Sipas...

EMRI/Dënohet me 10 vite burg për drogë në Itali, kapet 45-vjeçari...

Policia e Elbasanit ka arrestuar një person të shpallur në kërkim ndërkombëtar, me qëllim ekstradimi drejt Italisë. "Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore...