Tag: Ilir demalia

Analisti i njohur pyet Kadarenë: Për çfarë të mbajmë ne ty...

Analisti, Ilir Demalia, sheh me shqetësim indiferencën e personaliteteve të shquara publike në lidhje me situatën e rëndëuar politike të krijuar në vend. Demalia veçoi...

Ilir Demalia: Rama duhet të tërhiqet, protesta do të vijë në...

Analisti Ilir Demalia në një lidhje telefonike për RTV Ora teksa komentoi marshimin e opozitës u shpreh se protesta e opozitës do të vijë...

“Ky pushtet të jeni të sigurt që do të përmbyset në...

Analisti, Ilir Demalia, shpreh bindjen se ky pushtet do të përmbyset. Duke e gjetur Shqipërinë e sotme me Rilindjen në pjesë letrare të Alfred...

Zoti KM, nuk po të hynë ty në shtëpi media por...

Sot në Parlament kryeministri Rama, foli përsëri për ligjin e shpifjes për median dhe ndalimin dhe gjobitjen për shpifje. Pazari gjësë gjallë i politikës shqiptare...

FOTO/ Demalia: Doli prap Kryeministër veshgjati, duke sulmuar…

Nëpërmjet një reagimi në rrjetet sociale analisti Ilir Demalia ka ironizuar kryeministrin Rama në lidhje me reagimin e tij për vjedhjen e 10 milionë...

Ironia e Demaliajt: Më doli emri për deputetët! Vendosa të nisem...

Nga Ilir Demaliaj Më doli emri për të plotësuar deputetët që dogjën mandatet, më erdhi radha listës dhe mua! Vendosa të nisem të bej betimin!

Mitingu i PS, ‘shpërthen’ Demaliaj: Kurrë mos u bëftë ajo Shqipëri...

Analisti, Ilir Demalia, ka reaguar lidhur me mitingun e sotëm të Partisë Socialiste, ku u shpall kandiktatura e Erion Veliaj për një mandat të...

Demalia: Rama, ky klloun qesharak, lolo i oborrit ballkanik

Analisti Ilir Demalia komenton përplasjen mes kryeministrit Rama dhe Presidentit Meta për mosdekretimin e kosovarit, Gent Cakaj si ministri i ri i Jashtëm i...

“Ahmet Zogu nuk dinte të shkruante në gjuhën shqipe”, nipi i...

Një sfidë e hedhur në rrjetet sociale nga Ilir Demalia ka zbuluar një telegram në shqip, të shkruar nga Mbreti Zog I. “U bëj një...

Demaliaj: Doli tym i zi për Lleshin, kam një javë që...

Pas vendimit të Presidentit Ilir Meta, për të mos dekretuar propozimin e kryeministrit Edi Rama për postin e Ministrit të Brendshëm Sander Lleshi, ka...