Tag: hetime

BILD publikon rezultatet e operacionit në Gjermani: Sulm ndaj mafias shqiptare,...

Media prestigjoze ‘Bild’ bën të ditur se një  operacion ka nisur në orët e para të mëngjesit per te zbuluar mafien shqiptare. Në shkrimin...

VIDEO/Basha paralajmëron operacione dhe hetime, si do të realizohet “Ndiq paranë”

Lideri i demokratëve Lulzim Basha në një deklaratë për mediat paralajmëroi se ditën e parë që do të vijë në pushtet partia e tij...

Fotografia e përdhunimit të gruas kosovare, Prokuroria Speciale nis hetimin

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës njoftoi se do të hapë hetime për dhunimin e një 35 vjeçare nga forcat serbe, për të cilin...

DETAJE/I shpëtoi mrekullisht atentatit, shënjestra është person i rrezikshëm i dënuar...

Detaje të reja janë zbuluar nga atentati i djeshëm në Vlorë ndaj Romario Alirajt, i cili shpëtoi mrekullisht. Shënjestra e atentatit të djeshëm në Vlorë...

U gjet e pajetë në banesë, 53-vjeçarja dyshohet të jetë vrarë

Ende nuk dihet shkaku i ngjarjes së rëndë të ndodhur në Memaliaj. Por policia ka hedhur dyshimet e para. Gruaja, 53 vjeç u gjet e...

Grabitja në Rinas, e përfshirë dhe një femër, zbulohet roli i...

Në vazhdën e përpjekjeve intensive për të zbardhur grabitjen e 9 prillit 2019 në aeroportin e Rinasit, prokurorët dhe grupi i hetimit, kanë dyshime...

11 ditë nga grabitja në Rinas, Krimet e Rënda kërkesë bankave:...

Prokuroria e Krimeve të Rënda i ka dërguar kërkesë tre bankave të cilat u grabitën në Rinas për të mësuar se sa ka qenë...

TELEKOM shumë afër blerjes nga biznesmeni bullgar, i dyshuar për lidhje...

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP) dha dy ditë më parë miratimin paraprak për shitjen e 99.75 për qind të aksioneve të kompanisë...

Arta Marku kritikon prokurorët: Keni nxjerrë sekretet hetimore, mbani larg median

Kryeprokurorja Arta Marku ka vijuar sërish me takime në kuadër të analizës vjetore të Prokurorisë se Krimeve të Rënda. Ajo sërish u ka tërequr vëmendjen...

Vrasja e Jurgen Kurtit, zbardhen përgjimet e autorëve: “Kur do i...

Pas arrestimit të tre bashkëpunëtorëve për vrasjen e Jurgen Kurtit, të tjera detaje zbulohen nga hetimet.Sipas asaj që shkruhet në BW, janë zbuluar lëvizjet...