Tag: greqi

FOTO/Tërmeti zhvendoset në shtetin fqinj, dy lëkundje të forta në orët...

Tërmeti është zhvendosur në vendin fqinj, Greqi, ku janë raportohet për një sërë lëkundjesh të njëpasnjëshme. Në orët e para të mëngjesit të sotëm, një...

Zhvendoset epiqendra e tërmeteve, goditjet që u shënuan gjatë orëve të...

Tërmetet tashmë po vijojnë të godasin rajonin dhe më gjerë, duke shkuar deri në Turqi. Së fundmi janë shënuar dy tërmete në Turqi dhe...

Situata e vështirë pas tërmetit, Basha anulon vizitën dhe aktivitetet në...

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka anuluar vizitën në Athinë, ku kishte planifikuar të festonte, bashkë me shqiptarët në Greqi, Ditën e Flamurit. Më...

Tërmeti godet prapë ishujt në Greqi, ku ishte epiqendra

Një tërmet me madhësi 4.2 të shkallës Rihter u shenua mbrëmjen e së së premtes në 20:15 me orën lokale, 91 kilometra në jug...

EMRI/I dënuar me 18 vite burg për vrasje, ekstradohet shqiptari nga...

Interpol Tirana në bashkëpunim me shërbimet partnere ka ekstraduar një shqiptar nga Greqia, i cili ishte  dënuar me 18 vite burg për veprat penale...

105 kg drogë dhe sasi të madhe parash, zbulohen emrat e...

Janë zbuluar emrat e dy shqiptarëve të arrestuar në Greqi në posedimin e 104 kg kokainë dhe mbi 800 mijë euro cash. Ata janë ish...

VIDEO/105 kg kokainë të kapur në Greqi, ministri grek publikon pamjet...

Këto janë pamjet e para të publikuara nga vetë ministri grek, pas një operacioni për kapjen e nje sasie të madhe droge në Greqi. Sipas...

LAJM I FUNDIT/Kapen 105 kg kokainë në Greqi, 2 shqiptarë...

Policia greke ka sekuestruar 105 kg kokainë, ndërsa për këtë ka arrestuar dy shtetas shqiptarë dhe një kroat. Mediat e Athinës raportojnë se janë sekuestruar...

DETAJE/Vrasja e Artan Cukut, Greqia liron nga burgu 2 të akuzuarit

Gjykata për Krime të Rënda ka shtyrë seancën për vrasjen e Artan Cukut, ndërsa në Greqi janë liruar nga të gjitha hallkat e gjyqësorit...

Rama në Athinë, zbardhen çështjet për të cilat do bisedojë me...

Kryeministri Edi Rama do të shkojë drejt Greqisë ku do takohet me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis. Burime zyrtare tregojnë se takimi do...