Tag: gjermani

EMRI/Ekzekutimi i shqiptarit në Gjermani, viktima është djali i një polici

Keidi Pasha 20 vjeç është vrarë me armë zjarri në Gjermani nga persona të paidentifikuar. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e 13 Gushtit...

FOTO/Ky është 19-vjeçari shqiptar i vrarë me armë zjarri në Gjermani

Jane publikuar fotot e shqiptarit nga Mati i cili u vra mbrëmjen e kaluar në Wolfsburg të Gjermanisë, pas të shtënave nga një automjet...

Ja kush është krimineli i ekstraduar nga Gjermania

Ekstradimi i 56-vjeçarit Byniamin Hajro nga Gjermania ka risjellë dhe njëherë në vëmendje krimin e rëndë të vitit 1997, ku u rrëmbyen dhe pas...

Ekstradohet nga Gjermania 56-vjeçari shqiptar i dënuar me 25 vite...

Interpol Tirana ka ekstraduar nga Gjermania një 56-vjeçar shqiptar të dënuar me 25 vite burg për një vrasje në vitin 1998. Si rezultat i bashkëpunimit...

Antisemitizmi merr hov të madh në Gjermani, ja shifrat

Ndonëse refuzimi ndaj hebrejve nuk po përhapet më fort midis gjermanëve, shkruan SZ, antisemitizmi e tregon fytyrën e tij gjithnjë e më hapur. Antisemitizmi në...

Gjermani/ Vritet 21-vjeçari shqiptar

  21-vjeçari shqiptar është qëlluar për vdekje mbrëmjen e së mërkurës në qytetin Kassel të Gjermanisë. Sipas asaj që raportojnë mediat gjermane, bëhet fjalë për...

Studiuesi i huaj: Edi Rama ka humbur besueshmërinë në Berlin

Milan Nic, kreu i programit të Evropës në Institutin e Politikave GLOBSEC në Bratislavë, pjesë e Këshillit Gjerman për Marrëdhëniet me Jashtë, shkruan se Maqedonia...

FOTO/Basha tregon për eksperiencën në Berlin: Ja si PD do të...

Lideri demokrat Basha ka ndarë eksperiencën e tij pas pjesëmarrjes në takimin për ditën e biznesit në Gjermani, në një panel me ministra të...

Basha zbulon mesazhin e Berlinit: Pa zgjidhjen e krizës politike, nuk...

Kryetari i PD-së Lulzim Basha, i cili ndodhet në Berlin duke marrë pjesë në Kongresin Ekonomik të Unionit Kristiandemokrat/Kristiansocial, në një interviste për DW...

Basha në Gjermani, zbardhet axhenda e kreut të opozitës

Angazhimi i Gjermanisë ndaj perspektivës Europiane për vendet e Ballkanit Perëndimor, zgjerimi i BE, strategjia politike dhe ekonomike për Ballkanin Perëndimor janë temat në...