Tag: genc pollo

“Rama hesht për këtë”, Ish-deputeti liston argumentat: Ata që ishin kundër...

Ish-deputeti Genc Pollo, i ftuar në ABCNews, ka komentuar dhe njëherë reformën zgjedhore, ndryshimin e sistemit, refuzimin për hapjen e negociatave dhe shengenin ballkanik....

Genc Pollo për DW: Negociatat vetëm pas përmbushjes së 9 kushteve...

Në një intervistë për DW, Genc Pollo ish-deputet e ish-Ministër i PD shpreson në vendim pozitiv të Këshillit Europian në verën 2020. Ai nuk...

Pollo bën krahasimin: Të dy socialistë janë, por të paktën Rama...

Ish-deputeti Genc Pollo i është bashkuar zërave të kritikëve të qeverisë, të cilët shprehen se fajin dhe përgjegjësinë për negociatat e ka kryeministri bashkë...

“Ministrat e BE nuk arritën konsesusin për negociatat, kushtet e Gjermanisë...

Nga Genc Pollo Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Europian të mbledhur dje në Luksemburg (Këshilli i Çështjeve të Përgjithshme/General Affairs Council/GAC) përsëri nuk morën dot...

Pollo: Pse e demtoi Kosoven takimi i Novi Sadit

Nga Genc Pollo "U mbars mali e polli një mi" Kjo fabulë e Ezopit e përshkruan më së miri takimin e Novi Sadit midis presidentit...

Genc Pollo: Maqedonia po miratohet pa kushte, Shqiperia beri hapa pas

Ish deputeti Genc Pollo dhe nje nder njohesit e mire te politikave te integrimit ka komentuar rezoluten e mazhorances parlamentare gjermane per hapjen e...

“Arrestim selektiv i gazetarëve”, Ish-deputeti për lajmet e tërmetit: Ndodhi masivisht...

Një tjetër vlerësim ka për situatën e krijuar me tërmetet ish-deputeti Genc Pollo. Duke iu referuar shpjegimit që portalet kanë bërë me lajmin e...

ANALIZA/”Fatura ‘Becchetti’ që duhet të paguajë Shqipëria, më i madhi në...

Nga Genc Pollo Fatura ‘Becchetti’ që duhet të paguajë Shqipëria pas humbjes së davasë në arbitrazhin e Washington D.C., në plot aspekte është më e...

“41% të aksioneve i ka një mik i KM”, Ish-deputeti flet...

Ish-deputeti Genc Pollo posedon informacione lidhur me Air Albania, të cilat kryeministri Edi Rama nuk do ti bënte kurrë publike ne menyre qe te...

Rama mbajti sekret edhe sipërfaqen komerciale të stadiumit, Pollo nxjerr dokumentin

Ish-deputeti Genc Pollo ka nxjerrë një pjesë gazete, te një interviste para disa kohësh, në të cilën zbulon sesi Edi Rama ka mbajtur sekret...