Tag: gazeta bild

BILD publikon rezultatet e operacionit në Gjermani: Sulm ndaj mafias shqiptare,...

Media prestigjoze ‘Bild’ bën të ditur se një  operacion ka nisur në orët e para të mëngjesit per te zbuluar mafien shqiptare. Në shkrimin...

Gazetari i “Bild” flet për drogën në Shqipëri: Për çfarë duhet...

Gazetari i medias prestigjioze gjermane “Bild”, Peter Tiede në një intervistë me “Skype” me emisionin “A show” në News 24 foli për shkrimin e...

Shkrimi në BILD dhe akuza për Ramën, kryeministri: Nuk e mbaj...

Gjermania Bild botoi një shkrim të rëndë për Shqipërinë ku ishte i përfshirë dhe kryeministri Edi Rama, që sipas tyre përfshihet në dosjen 184...

Protagonist në Bild, Manjani: Pse u përzgjodha nga gazeta gjermane

Ylli Manjani ishte mes të intervistuarve nga gazeta Bild,  e cila publikoi një artikull me nota kritike ndaj qeverisë shqiptare dhe kryeministrit Edi Rama....

Reagon gazetar i Bild që cilësoi Ramën gangster: Unë isha vetë...

Gazetari i gazetës Bild, Peter Tiede, ka reaguar në Facebook, pas artikullit ku kritikonte qeverinë Shqiptare.  Në një postim paraditen e sotme, ai gazetari...

Basha: Gazeta ‘Bild’ zbuloi makthin e Ramës, përfshirjen e tij direkte...

Menjëherë pas mbledhjes së Kryesisë së Partisë që caktori datën 25 maj si ditën e zhvillimit të protestës së 6 kombëtare, kryetari i Opozitës...

Akuza e fortë e gazetës gjermane për qeverinë ‘Rama’: “Shtet mafioz...

Mediat gjermane e kanë kthyer fuqishëm vëmendjen ndaj Shqipërisë pas protestës së 11 majit. Por shkrimin me akuza më të forta e publikoi e...

Gazeta e madhe gjermane shkon në varrimin e Admir Murataj, ja...

Gazeta Bild, më e madhja në Gjermani, vazhdon t’i bëjë jehonë historisë së grabitjes në Rinas. Madje gazeta ka dërguar një grup për të raportuar...

Gazeta gjermane e shpall Edi Ramën ‘njeriun vezë’

Ndërsa ish-Kryeministri Berisha ka shkruar në faqen e tij në Facebook se mielli dhe vezet mbi Edvinin janë bërë lajm boteror, ka cituar një...