Tag: FRPD

Këlliçi pas takimit me kreun e Forumit Rinor të CDU-së: Të...

Partia Demokrati priti dje në selinë e saj, Kryetarin e Forumit Rinor te CDU-se Tilman Kuban, i cili motivoi të rinjtë shqiptarë duke iu...

VIDEO/ Veliaj heq koshat e plehrave, te rinjte ia sjellin qeset...

Te rinjte e FRPD depozitian nje tufe me qese mbeturinashbpara zyres se Velise ne Bashki pasi ky i fundit hoqi me nje vendim koshat...

VIDEO/ ‘Perime me pesticide’ të rinjtë e FRPD qëllojnë me domate...

Të rinjtë demokratë sulmuan me domate dhe perime të tjera Drejtorinë e AKU-së në Durrës në shenjë proteste për cilësinë e ushqimeve që po...

“Dëshmia e Dakos”, reagon kreu i FRPD-së: Dorëzim i kontrolluar nga...

Kreu i FRPD-së Belind Këlliçi, ka reaguar pas lajmeve se Vangjush Dako ka dëshmuar për mbi 5 orë në Prokurorinë e Krimeve të Rënda...

FOTO/ Këllici me Forumin Rinor të CDU: “Garancia për një Europë...

Ne foto Kellici me Kancelarin austriak Sebastian Kurtz Kryetari i Forumit Rinor të PD, Belind Kellici, i pranishëm në JU-Europacamp, aktivitet i organizuar në Hannover...

Protesta simbolike e të rinjve para Parlamentit, vendosen këpucë dhe flamuj….

Të rinjtë e FRPD dhe LRI kanë zgjedhur që dhe ditën e sotme të protestojnë para Parlamentit. Sipas informacioneve, ata po protestojnë sot përpara parlamentit,...

FOTO/Të rinjtë mbushin sheshin me pankarta, risia e tyre këtë protestë

Opozita po mban protestën e 8, ku kërkon largimin e kryeministrit Edi Rama. Qytetarët janë mbledhur para Kuvendit ndërsa brenda tij zhvillohet seanca parlamentare...

FOTO/ Të rinjtë marshim paqësor kundër Edi Ramës dhe gazit lotsjellës...

Të rinjtë e FRPD dhe të LRI kanë dalë sot në një marshim paqësor kundër përdorimit të gazit lotsjellës ditën e djeshme në protestën...

Mbështetja nga YEPP, Këlliçi: Do rrëzojmë këtë model! Rinia do çojë...

Belind Këlliçi ka reaguar pas deklaratës së Organizatës së të Rinjve të Partisë Popullore Europiane të cilët shprehën shqetësimin e thellë për situatën politike...

VIDEO/Berisha mesazh për të rinjtë: Do të fitojë flamuri i studentëve

Ish-kryeministri  Sali Berisha ka shpërndarë videon e takimit me të rinjtë,  në Akademinë Politike 2018 të FRPD, i organizuar me mbështetjen e fondacionit Konrad...