Tag: fitore

FOTO/“Miss Universe Albania” shpall fituesen, kush është shkodrania që rrëmbeu kurorën

Fituesja e “Miss Universe Albania” u shpall Cindy Marina, një vajzë me origjinë nga Shkodra, por me vendbanim në Amerikë. Eventi më i rendesishem...

VIDEO/Spektakël nga Ronaldo, tripleta e tij garanton fitoren e ekipit

Nuk është më e jashtëzakonshme të dëgjosh se Kristiano Ronaldo dhuron spektakël. Tripleta e tij fantastike i solli fitoren Portugalisë, e cila  ka mposhtur...

VIDEO/Chelsea kampion, rezultati i thellë i siguron fitoren e kampionatit

Çelsi ka fituar Ligën e Europës për herë të dytë në histori duke mundur në finale Arsenalin. Skuadra e Mauricio Sarrit ka fituar 4-1...

Eurodeputetja e parë shqiptare, Basha: Pse ka rëndësi fitorja e Arba...

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka reaguar në rrjetet sociale lidhur me fitoren e së parës eurodeputete shqiptare, Arba Kokalarit në Suedi. Kreu i PD,...

VIDEO/Festa e çmendur e tifozerisë, Partizani kampion pas 26 vitesh

Një triumf i pabesueshëm i skuadrës së Partizanit. Të kuqtë fituan derbin ndoshta më të bukur të historisë, duke qenë se janë rikthyer kampion...

FOTO/Fitoi çmim në “Billboard Music Awards”, Bebe Rexha jep një tjetër...

Në “Billboard Music Awards” këtë vit fitoi edhe këngëtarja shqiptare Bebe Rexha, kënga e së cilës u nderua me çmimin “Top kënga më e...

Messi shënon golin e 600-të me Barcelonën, dhuron spektakël në ndeshjen...

Lionel Messi arriti një pikë të rëndësishme të mërkurën kundër Liverpulit në Ligën e Kampionëve të UEFA-s dhe e bëri këtë në mënyrë mahnitëse. Në...

VIDEO/Përfundon “The Voice Kids”, ja kush u shpall fëmija me zërin...

Spektaklit shumë të dashur për fëmijë i erdhi fundi, ndërsa u shpall dhe zeri më i mirë i fëmijve në Shqipëri. Fituese e edicionit të...

Tërhiqen përmbaruesit dhe policia, banorët tek Petro Nini: Nuk dorëzohemi

Prej më shumë se 7 orë rezistencë, banorët tek Petro Nini Luarasi  kanë fituar betejën teksa janë përplasur me Përmbaruesit dhe me Policinë. Kanë qenë...

Fitorja e shqiptarëve në Tuz, Berisha: Historike

Ish-kryeministri Sali Berisha ka uruar përmes një statusi në rrjetet sociale Nik Gjeloshajn për fitoren Tuz në Malin e ZI. Berisha e ka konsideruar historike...