Tag: erdogan

Erdogan: Si vëllezër turq do të ndërtojmë 500 njësi banimi në...

Presidenti i Truqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka deklaruar do të ndërtojë 500 banesa për banorët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri. "Shpresojmë...

Erdogan ul koken para presionit amerikan, pezullon sulmet ne Siri

Shtetet e Bashkuara dhe Turqia janë pajtuar që të pezullohet ofensiva turke në veri të Sirisë, sipas REL. Lajmin e bëri të ditur nënpresidenti amerikan...

Vladimir Putin konsumon akullore me presidentin turk

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka qerasur me një akullore Presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, pasi të dy udhëheqësit morën pjesë në shfaqjen...

Erdogan : Turqia do të vazhdojë bashkëpunimin me Rusinë

Presidenti i Turqisë, Reccep Tayip Erdogan, tha të martën se Turqia dëshiron të vazhdojë bashkëpunimin në fushën e mbrojtjes me Rusinë. Deklarata e Erdoganit...

Rama përafrohet me Erdogan për organizatën Feto, paralajmërohen masa në Shqipëri

Ministri i Punëve të Brendshme i Turqisë, Süleyman Soylu,tha se Kryeministri Rama kishte avancuar me qëndrimine  tij nga organizatës FETO,organizatë që në Shqipëri ka...

Erdogan humbet Stambollin, gazetarja: Lajm i mirë për Shqipërinë dhe Kosovën

Humbja e dytë brenda disa muajsh e Erdoganit në Stamboll është konsideruar e bujshme. Pas publikimit të rezultateve të zgjedhjeve në Turqi, partia e Rexhep Tayyp...

Erdogan bie ne Stamboll, cfare tha para 20 vitesh per ate...

Ekrem Imamoglu nga partia opozitare CHP fitoi zgjedhjet pёr kryetar bashkie nё Stamboll. Kundёrshtari i tij, ish-kryeministri Binali Yildirim, e pranoi humbjen. Rezultati ishte fare...

Beteja për Stambollin, si një politikan i panjohur tronditi pushtetin autokrat...

Presidenti turk, Erdogan dërgoi një kalibër të lartë për të fituar votimet për postin e kreut të bashkisë së Stambollit: Binali Yildirimin nga partia...

VIDEO/Futbollistit të famshëm nuk i ndahet shpirti nga Erdogan, e merr...

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ishte njeriu më i mirë në martesën e futbollistit gjerman Mesut Ozil të premten. Ozil, i cili ka rrënjë turke,...

E vështirë të pranojë humbjen në Ankara dhe Stamboll, Erdogan ankimon...

Partia qeverisëse e presidentit turk Rexhep Taip Erdogan u ankua të martën ndaj rezultatit të zgjedhjeve për Stambollin dhe Ankaranë, duke pretenduar për parregullsi...