Tag: emergjence

VIDEO/Piloti hero ul avionin pa rrotat e para, shpëtojnë mrekullisht pasagjerët

Një ngjarje e rrallë ka ndodhur në Myanmar ku një avion me 89 pasagjerë në bord ka arritur të shpëtojë mrekullisht pa lëndime. “Myanmar Airlines...

Rritet numri i viktimave nga zjarret në Kaliforni, kërkohet që Trump...

Situata është katastrofike, me njerëz të humbur dhe viktima që po rriten dita ditës. Numri i të vdekurve nga  zjarret në Kaliforni është rritur...

Vatrat e zjarrit pushtojnë vendin, ja dy qarqet më të prekur

Temperaturat e larta të ditëve të fundit kanë shkaktuar disa vatra zjarri në vend. Pikërisht për këtë situatë strukturat e Emergjencave Civile vijojnë të...