Tag: Elbasan

Shpërndanin heroinë në qytet, pranga dy vëllezërve në Elbasan

Dy vëllezër, të cilët akuzohen se shpërndanin doza të vogla heroine, janë arrestuar ditën e sotme nga policia në Elbasan. Gjatë kontrollit fizik nga policia...

FOTO/Basha viziton të strehuarit në Elbasan, preket nga zemërgjerësia e njerëzve:...

Një nga gjërat e bukura që na tregoi kjo fatkeqësi ishgte se shqiptarët nuk e harrojnë njëri-tjetrin dhe gjenden pranë në momente të vështira. Qindra...

Ngjarje e rende ne Elbasan, dy 12 vjecare pa ndnjenja ne...

Dy adoleshentë shtrihen në lokal në gjendje të rëndë pasi dyshohet se kishin konsumuar alkool tejmase . Gazetari Fatmir Popja raporton për “Balkanweb” se ata...

LAJM I FUNDIT/Sulmi ndaj policisë, Gjykata liron të “fortin” e Elbasanit

Gjykata për Krime të Rënda ka shpallur sot të pafajshëm Suel Çelën, i cili u akuza se ishte pjesë e sulmit ndaj policisë në...

Elbasan, arrestohet krahu i djathtë i një prej bandave më kriminale...

Xhiliano Xhoxhi, i akuzuar për trafikim heroine dhe kokaine, është arrestuar mbrëmjen e kësaj të mërkure në qytetin e Elbasanit, për llogari të Interpol...

EMRI/Aksident në Elbasan, 20-vjeçarja në gjendje të rëndë

Dy persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një tjetër aksidenti që ka ndodhur në zonën e Krastës në Elbasan. Sipas policisë, 24 vjeçari...

DETAJE/Aksione dhe kontrolle të befasishme, 7 të arrestuar orëve të fundit...

7 shtetas janë arrestuar gjatë 24 orëve të fundit, për vepra të ndryshme penale në Elbasan. Aksioni i ndërmarrë nga policia eshte bërë për parandalimin,...

FOTO/”Rrugëtimi për Shqipërinë”, thirrja e Bashës: Të bashkohemi në Elbasan

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i ka bërë thirrje të rinjve në të gjithë vendin t’i bashkohen turit të bashkëbisedimit me qytetarët në...

Pasi tentativës për përdhunim, studenten në Elbasan po e kërcënojnë: Hiq...

Rovena Zekaj, studentja e universitetit të Elbasanit “Aleksandër Xhuvani”, rrëfen për “Shekulli”-n momentet tronditëse, me të cilat u përball pak ditë më parë, nga...

“Po bërtisja fort dhe ai iku”, Gjykata liron personin që dyshohet...

Gjykata e Elbasanit ka lënë të lirë 36-vjeçarin Olsi Çanga i cili akuzohet se tentoi të përdhunonte studenten Rovena Zeka. Gjykata nuk ka pranuar kërkesën...