Tag: Edi Rama

VIDEO/”5 kryebashkiakët e rinj ilegjitimë”, Bardhi nxjerr deklaratën e Ramës për...

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka reaguar serish duke bere deklaratën e radhes ku shprehet se  ndarja e politikës nga krimi...

DETAJE/Rama çon në gjyq Haradinajn, e padit për shpifje

Kreu i ekzekutivit shqiptar, ka ushtruar padi ndaj homologut të tij nga Kosova, Ramush Haradinaj. Padia e Ramës, të cilën e ka siguruar “Betimi...

PD video-mesazh Ramës: Edi, na shih në sy

Partia Demokratike ka publikuar një video, ku shfaqet Edi Rama dhe ku PD ka bere refren te kesaj video, deklaraten e famshme te kryeministrit. Përmes...

VIDEO/Shqipëria merr zyrtarisht kryesimin e OSBE-së, Rama: Më parë isha një...

Shqipëria merr sot zyrtarisht kryesimin e OSBE-së dhe kryeministri Edi Rama ka pritur në zyrën e tij në Vjenë Sekretarin e Përgjithshëm Thomas Greminger....

Rama përgjigje Khomeinit: MEK në Shqipëri, çështje humanitare dhe jo politike

Kryeministri Edi Rama deklaron se muxhahedinët iranianë në Shqipëri janë pjesë e një operacioni humanitar dhe jo politik. Në një komunikim me gazetarët shqiptarë, Rama...

PD denoncon: Rama i dhuron Vilma Nushit 8.5 milion euro me...

Partia Demokratike ka rikthyer ne vemendje buxhetin e vitit 2020, i cili u dekretua ne rezerve nga presidenti Ilir Meta muajin që lamë pas,...

“Kujtesë dhe harresë”, Pollo për Ramën: Nuk i kërkoi falje opozitës...

Ish-deputeti Genc Pollo ka kujtuar disa prej fjalëve të kryeministrit Edi Rama, me te cilat ai e nxjerr bllof kur e risjell në kontekstin...

EMRI/Mblidhet Komiteti i Rindërtimit, Rama proprozon sekretarin

Po zhvillohet këtë të hënë të fundvitit mbledhja e tretë e Komitetit Kombëtar të Rindërtimit. I pranishëm në mbledhje është edhe kryeministri Edi Rama,...

VIDEO/Rama hyn në burg me rastin e Vitit të Ri dhe...

Kryeministri Edi Rama ka hyrë në burg sot, me rastin e Vitit të Ri. Së bashku me Ministren e Drejtësisë Etilda Gjonaj, Rama shkoi...

VIDEO/Prova që Veliaj vë në dyshim autoritetin e Ramës, PD nxjerr...

Partia Demokratike ka kapur në veçanti një aspekt midis kryeministrit  Edi Rama dhe kryebashkiakut Erion Veliaj, e cila mesa duket mund "te prishe" marrëdhënien...