Tag: divjake

EMRI/Avioni me drogë në Divjakë, ekstradohet nga Belgjika bashkëpunëtori i pilotit...

Është ekstraduar nga Belgjika Kristjan Demçe, në lidhje me avionin që më 10 prill të 2014 u rrëzua në plazhin e Divjakës me 300...

Të shpallur në kërkim për ‘dhunë në familje’ dhe ‘mashtrim’, arrestohen...

Policia e Divjakës ka arrestuar 2 persona të shpallur në kërkim, një për "Mashtrim" dhe një për "Dhunë në familje". Blutë bëjnë me dije se...

FOTO/ Aksident në Divjakë, ja ku përfundojnë makinat

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Divjakë-Babunjë, pranë vendi të quajtur ‘Klubi Shoferit’. Dy mjete janë përplasur me njëra-tjetrën dhe kanë përfunduar...

FOTO/”30 Qershori nul”, Basha nga Divjaka: Nuk ka drejtësi me...

Kreu i opozitës theksoi nga Divjaka se nga pikëpamja kushtetuese dhe ligjore, 30 qershori është një proces nul dhe kriminal. “Një proces që është nul...

Policia jep detajet, ja plazhet që u liruan nga zaptimi: Procedim...

Policia e Shtetit ka njoftuar këtë të hënë se vijon operacioni për lirimin e hapësirave publike nëpër plazhet e Shqipërisë. Autoritetet njoftojnë gjithashtu se...

Ngjarje e rëndë në Divjakë, kthehet në fshatin e lindjes dhe...

Një 62-vjeçar ka vendosur t’i japë fund jetës dhe pse ngelet ende mister rrethana në të cilin ndodhi ngjarja. Dyshohet se është vetëvrarë me...

S*ks me dhunë me 16 vjecaren në Divjakë, policia e gjen...

Nje 16 vjeçare eshte perdhunuar nga nje 45-vjeçar në Divjakë ndërsa vajza ka bërë denoncim në polici. Fill pas denoncimit te bere prej saj ne...

DETAJE/Aksidenti i rëndë në Divjakë, viktima po ndiqte hajdutët e lopës

Detaje të reja kanë dalë nga aksidenti që ndodhi në  “Tre urat” në Divjakë, ku humbi jetën babai dhe u plagos u biri. Mësohet se...

Aksidenti i merr jetën babait në Divjakë, plagoset rëndë i biri

Aksidentet janë shtuar ditëve të fundit, fatkeqësisht dhe me viktima. Një aksident me vdekje ka ndodhur mëngjesin e kësaj të marte në Divjakë, në afërsi...

Divjakë/ Zjarr i fuqishëm afër …

Ditën e sotme  në  qytetin e Divjakës ka rënë një zjarr I  përmasave  të mëdha. Ai është regjistruar  afër Parkut Kombëtar të Karavastasë. Forcat zjarrfikëse kanë...