Tag: derbi

Policia blindon kryeqytetin për derbin Partizani-Tirana, rrugët që bllokohen

Policia e shtetit ke bere me dije masat  për garantimin e rendit dhe sigurisë gjatë ndeshjes sportive "Derbi" që do zhvillohet në stadiumin "Air...

Dhuna gjatë derbit kryeqytetas, Tirana merr vendimin për drejtorin e...

Incidenti i të dielës me ndeshjen e derbit kryeqytetas sigurisht që është e shëmtuar, ku tifozet e dy skuadrave te medha, e kthyen stadiumin...

VIDEO/Festa e çmendur e tifozerisë, Partizani kampion pas 26 vitesh

Një triumf i pabesueshëm i skuadrës së Partizanit. Të kuqtë fituan derbin ndoshta më të bukur të historisë, duke qenë se janë rikthyer kampion...

Derbi Tirana-Partizan ‘lë për të dëshiruar’, e gjithë vëmendja tek tifozët

Është mbyllur në barazim pa gola derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit.  Në një ndeshje ku ishin marrë masa të rrepta nga ana e...

Merren masa për derbin Tirana-Partizani, policia blindon stadiumin

Ditën e sotme do të zhvillohet derbi mes Partizanit dhe Tiranës dhe për këtë arsye policia e Tiranës ka nxjerrë  planin e masave për...

Vjen goli i parë në derbin Partizani – Tirana, kalojnë në...

Partizani po luan përballë Tiranës në "Selman Stërmasi" në derbin numër 150 të kryeqytetit. Të kuqtë janë ato që nisën më të favorizuar, duke...

Goli që i solli kryesimin, Partizani fitoi derbin me Tiranën

Java e 6 në kategorinë Superiore u kryesua nga Partizani. Derbi historik që pritej prej kohësh u fitua nga skuadra e të kuqve. Me një...

FOTO/Derbi i kryeqytetit, publikohen formacionet e Tirana-Partizani

Pas pak Tirana dhe Partizani zbresin në fushën e "Selman Stërmasit" në një 90 minutësh të cilësuar si derbi i kryeqytetit. Ndërkohë janë bërë publike...

VIDEO/Plas grushti në rrugët e kryeqytetit, tifozët e Partizanit e Tiranës...

Tifozët e Partizanit, kanë nisur marshimin drejt rrugëve të kryeqytetit, për t’iu drejtuar stadiumit “Selman Stërmasit”. Ata shoqërohen nga forca të shumta të policisë, teksa...