Tag: Deputeti

U mbush kupa! Deputeti braktis mbledhjen: Paskan bërë mirë ata që...

Edhe deputetëve të "opozitës parlamentare" u ka ardhur në majë të hundës me socialistet. Deputeti i dalë nga listat e PD-së dhe njëherësh kreu...

Deputeti i PS pyetet në Prokurori, 2 orë dëshmi për bisedat...

Prokuroria për Krimet e Rënda ka marrë në pyetje deputetin e Partisë Sopcialiste Ilir Ndraxhi, emri i të cilit përmendet në përgjimet e publikuara...

U kap në përgjime duke porositur drogë, deputeti jep dorëheqjen

Përfshirja në afera kriminale, ka sjellë dorëheqjen e deputetit Bogoevski. Deputeti maqedonas i LSDM-së, Pavle Bogoevski, ka dhënë dorëheqjen nga funksioni i tij në Kuvend,...

Lirohet bashkëshorti i Besa Shahinit, prokuroria jep detaje mbi akuzat

Ka zgjatur shumë pak orë arrestimi i deputetit të Kosovës Dardan Molliqaj, i cili është njëherësh dhe bashkëshorti i ministres së Arsimit në Shqipëri...

FOTO/Kërkon të bëhet deputet, ja kush është kandidati tjetër që “tradhtoi”...

Një tjetër emër nga listat e PD po kërkon mandatin në KQZ, për t’u bërë kështu pjesë e parlamentit. Kandidati për Tiranën nga listat e...

EMRI/Një tjetër kandidat i LSI kërkon mandatin e deputetit

Një tjetër kandidat nga LSI ka vendosur që të kërkojë mandatin e deputetit. Klajdi Qama ka dorëzuar ditën e sotme formularin e dekriminalizimit pranë...

Deputeti shqiptar dhuron 1 mijë euro për Notre-Dame: Shteti francez më...

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri i është bashkuar fondeve për rindërtimin e Katedrales në Francë. Deputeti ka vendosur të kontribuojë me një shumë...

Interpelenca në Kuvend, Ralf Gjoni llogari Lleshajt për grabitjen: Jeni i...

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj sipas rendit të ditës, është thirrur  në interpelancë nga një grup deputetësh të opozitës për grabitjen e aeroportit të...

VIDEO/Deputetët nuk u besojnë syve, protestuesit gjysmë të zhveshur ndërpresin debatin...

Parlamenti britanik u përball me një situatë të pazakontë gjatë një seance plenare. Në kulmin e tensioneve dhe debateve rreth “Brexit”, seanca u ndërpre...

VIDEO/Braho kërkon shkarkimin, Tufa e ironizon: Përfaqësuesi i zi i ish...

Shkrimtari dhe pedagogu Agron Tufa i cili drejton njëherazi Institutin e Studimeve për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit, është shënjestruar nga deputeti socialist Spartak...