Tag: deputete

Kuvendi mblidhet në 13 Mars, Ruçi u jep porositë deputetëve socialistë

Kuvendi ka njoftuar seancën e radhës në datën 13 Mars, ndërsa opozita e bashkuar nga ana tjetër, do të zhvillojë protestën më të madhe...

4 deputetët e rinj betohen në Parlament, mazhoranca ‘euforike’ duartroket

Këta janë 4 deputetët e rinj të Parlamentit shqiptar, të cilët të ndodhur vetëm mes karrigeve bosh, pretendojnë se përfaqësojnë opozitën e re. Ditën e...

Kandidati i listës hyn në Parlament, ironia e ish-ministrit: Nuk mban...

Deri më tani janë 9 kandidatë nga listat e opozitarëve të cilët kanë pranuar mandatin e deputetit dhe priten të pranohen  në Parlament. Një prej...

VIDEO/Refuzoi mandatin e deputetes, Xhixho për kandidatët e LSI: Ata përfaqësojnë...

Së bashku mes qytetarëve ndodhen dhe ish-deputetët e opozitës. Nga ana tjetër janë dhe kandidatët e listave të cilët refuzuan kërkesën e KQZ për...

Gazetari tregon për telefonatën: Deputeti i PS-së dha ofertë që bashkëshortja...

Rilindja ka filluar të ndjejë rrezikun që i vjen nga vendimi I opozitës për të dorëzuar mandatet dhe ka filluar nga puna për të...

‘Jo në studio televizive me ish-deputetët e PD’, Pampuri i kthehet...

Kryeministri Edi Rama urdhëroi të gjithë deputetët e tij që të mos pranojnë të dalin në debate televizive me ish-deputetët e opozitës, kjo pas...

Tabaku: Nuk po kërkojmë të marrim mandate, po i japim ato

Deputetja e PD Jorida Tabaku në një status në facebook sqaron dhe njeherë vendimin e PD për të djegur mandatet. Ajo thotë se PD nuk...

VIDEO/ Plas brenda Policisë së Tiranës, përleshje mes policëve dhe deputetëve

Tension dhe përplasje edhe në ambientet e drejtorisë së Policisë së Tiranës. Deputetë të Partisë Demokratike kanë shkuar në ambientet e policisë për të u...

Spiropali sulmon programin e PD, deputetja i përgjigjet: Tik tak zonja...

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, njëherësh zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali ka reaguar menjëherë fill pas prezantimit të programit ekonomik të Partisë...

Deputetët u vënë çelsin zyrave në zonat elektorale, nuk presin zgjedhësit

Pjesa dërrmuese e 140 deputetëve, si të mazhorancës, ashtu edhe të opozitës, kanë zyra të veçanta në zonat e tyre elektorale për të pritur...