Tag: deputete

EMRAT/Katër kandidatët e rinj marrin mandatet, dhe 3 të tjerë kërkojnë...

Tre kandidatë nga listat e opozitës kanë dorëzuar formularin e dekriminalizimit në KQZ. Artur Roshi, Nikolin Staka dhe Zef Shtejni, janë tre kandidatët e rinj...

Zyrtarizohen dy grupet e reja parlamentare, ja kush e përfaqëson PD...

Deputetët  e rinj opozitarë tashmë do të kenë dhe dy grupe parlamentare në Kuvend. Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi njoftoi sot se grupi parlamentar i...

EMRI/Burri i deputetes së PS-së emërohet Prokuror në Tiranë

Bledar Valikaj është emëruar si prokuror i Prokurorisë së Tiranës. Me 5 vota pro,  emërimi i KLP vendosi dhënien e statusit të prokurorit për Valikaj,...

Kreu i inspektoriatit të pasurisë: Ka mbi 20 deputetë që kanë...

Mbi 20 deputetë të Kuvendit të Shqipërisë kanë fshehur pasuritë. Shkëlqim Ganaj, kreu i Inspektoratit të Lartë të Kontrollit dhe Deklarimit të Pasurive, konfirmon...

EMRAT/3 kandidatët e rinj që marrin mandatin e deputetit, nesër betimi...

Ka ende kandidatë që pranojnë të marrin mandatin e deputetit për të zenë karrigen në Kuvend. Mësohet se Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka parashikuar që...

EMRI/Një tjetër kandidate nga LSI kërkon të bëhet deputete

Një tjetër kandidate e LSI ka pranuar mandatin ditën e sotme. Bëhet fjalë për Amra Barova e cila dorëzoi formularin e dekriminalizimit në KQZ.Barova është...

EMRI/Një kandidate tjetër nga LSI kërkon të bëhet deputete

Një tjetër kandidate nga listat e LSI ka dorëzuar formularin dekriminalizimit në KQZ pasi kërkon mandatin e deputetit. Mësohet se kandidatja që kërkon mandatin e...

Balla i bindur për hapjen e negociatave, deputetët francezë: Nuk ndërhyjmë...

Një grup deputetësh franceze të cilët kanë ardhur në Shqipëri në emër të Presidentit Macron nuk kanë dhënë asnjë koment lidhur me çështjet e...

LSI letër KQZ, Kryemadhi e prerë për deputetët: Kush pranon mandatin,...

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi i ka dërguar një letër Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nga ku i ka i bën me dije se Komiteti...

EMRI/Një tjetër kandidat nga lista e LSI pranon mandatin e deputetit

Një tjetër kandidat nga Lëvizja Socialiste për Integrim ka dorëzuar sot formularin e dekriminalizimit në KQZ, duke pranuar të marrë mandatin e deputetit. Nismet Musai...