Tag: deputete

72 vjet nga ekzekutimi i intelektualëve në Malin me Gropa, Basha:...

Lideri demokrat Lulzim Basha ka risjellë në vemendje pushkatimin e 16 personave që përfaqësonin elitën e kombit shqiptar, ne vitin 1947. Basha shkruan se keta...

FUGA: Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e...

Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! ------ Sot e nesër po ndodh masakra mbi shkencën shqiptare: Në komisionin e edukimit dhe...

Publikohen emrat e deputetëve që kanë firmosur për shkarkimin e Metës,...

Mocioni i mazhorancës për të shkarkuar Presidentin Ilir Meta deri tani ka marrë 34 firma deputetësh. Në krye të listës është Taulant Balla dhe Erjon...

“Ore e njohin këta deputetët procedurën administrative apo jo?”

Teksa në Parlament vijon debati mbi shkarkimin e presidentit Ilir Meta, ku socialistët duan të votojnë rezolutën, profesor Artan Fuga sjell në vemendje një...

Koncesioni i rrugëve, Vasili: Rama po u lë fajin në kurriz,...

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili në një reagim të fundit është shprehur se në koncensionin e rrugëve Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat ka...

Rama mbledh deputetët dhe drejtuesit e qarqeve në vilën e Enver...

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur deputetët dhe drejtuesit socialistë të qarqeve. Takimi po zhvillohet në vilën 31 në ish-blloko (Vila e diktatorit Enver Hoxha). Mësohet...

DENONCIMI/Ja me çfarë e bleu Rama deputetin e Vlorës

Në një denoncim të bërë publike nga ish-kryeministri Sali Berisha, një qytetar zbulon sesi është blerë deputeti më i ri në Parlament, Ervis Meço. Sipas...

Basha me politikanët britanikë: Paratë e universiteteve në Shqipëri, i bën...

Gjatë vizitës së tij në Londër, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, teksa zhvilloi takime të rëndësishme në parlamentin britanik, u shpreh se në...

Zëvendësohen 5 deputetët socialistë në garë për bashkitë, kush hyn në...

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka zëvendësuar 5 deputetët në grupin parlamentar të PS-së, të cilët lanë mandatet për të kandiduar për kryetarë Bashkie në...

LISTA/Të tjerë emra i shtohen Parlamentit, shkon në 120 numri i...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u ka dhënë  mandatin e deputetit  dhe tre  kandidatëve të tjerë, dy nga rradhët e  Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe...