Tag: Denoncimi

DENONCIMI/Mungesa e vaksinës së gripit, mjekët refuzojnë të dalin në emisione...

Teksa i gjithë vendi është nën panikun e virozave të stinës, qeveria ka urdhëruar mjekët të mos flasin për mungesën e vaksinave. Ky është denoncimi...

Denoncimi te Berisha: ‘Atentat ndaj nipit të Mirit të Xhikes, policia...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një mesazh, ku sipas tij denoncohet Policia e Shtetit se po fsheh një atentat në Shkozet. Sipas Berishës, atentati...

PD: “Raporti që zbulon mashtrimin e Edi Ramës me energjinë elektrike”

Partia Demokratike sjell sërish në vemendje situatën e krijuar me OSSHE-në duke denoncuar faturën e shpenzimeve. Eno Bozdo ka renditur me radhë të gjitha problemet...

DOKUMENTI/Asgjë nuk e ndal Ramën dhe Veliajn, miratohet leja për kullën...

Një tjetër kullë 24-katëshe do të ndërtohet në zonën e ish-ekspozitës Shqipëria Sot, përgjatë lumit Lana. Kryeministri Rama, si kryetar i Këshillit Kombëtar të Territorit,...

“Pse nuk e informojnë publikun?”, PD: Po përgatitet dhe lirimi i...

Partia Demokratike ka reaguar diten e sotme lidhur me lirimin e disa prej emrave te botes se krimit, fakt i cili eshte kundershtuar dhe...

“64 milionë eurot që i mungojnë OSHEE”, PD flet me emra:...

"Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka humbur 64 milionë euro vitin që shkoi, duke e zhytur kompaninë publike në një gropë të madhe...

DOKUMENTAT/Gazetari publikon faktet për gjyqtarin e njohur: Si u fsheh shkresa...

Seancat me Vettingun kane vijuar per disa muaj radhazhi dhe te gjitha ankimimet nga vendimet e KPK-së, shqyrtohen nga Komisioni i Posaçëm i Apelimit,...

DENONCIMI/Rrahjen e Administratorit të Njësisë Administrative Gjocaj e urdhëroi Taulant Balla

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar mesazhin e dy qytetarëve në "Facebook", i cili pasi denoncon ben dhe nje akuze te rende. Sipas asaj qe dhe...

“273 milionë lekë vetëm për udhëtime jashtë shtetit”, Zhupa nxjerr shifrat...

Zëdhënesja e PD Ina Zhupa ka bere nje tjeter denoncim per Bashkine e kryeqytetit drejtuar nga Erion Veliaj. Sipas saj, Bashkia ka harxhuar 273 milion...

FOTO/Zhupa denoncon: Si Veliaj dha tender pa garë 3.4 milionë euro...

Ina Zhupa, zedhenesja e Partisë Demokratike, ka denoncuar Erion Veliajn, per nje tjeter afere korruptive me tenderat, siç ajo e provon me ane te...