Tag: cmime

Këngëtarja triumfon në çmimet “AMA”, ia kalon dhe rekordit të Michael...

Edicioni i përvitshëm i çmimeve “AMA” solli triumfin e këngëtares Taylor Swift. Ylli i popit rrëmbeu çmime të pazakonta, aq sa thuhet se ajo...

“Shpenzimet dhe jeta moderne po na kushton ne dhe planetit”

Nga Annabelle Williams/ The Times Njëqind vjet më parë shefi i Ford Motor Company tronditi botën e biznesit kur papritur dyfishoi pagat e punonjësve të...

“Çmenden” çmimet e apartamenteve në bregdet, arrijnë deri 3,000 euro/m² në...

Pranvera është sezoni më intensiv i punës për agjencitë e pasurive të paluajtshme veçanërisht, ato që janë të fokusuara në zonat e bregdetit. Eron...

Lista e plotë e fituesve, ceremonia ‘Oscars’ surprizon këtë vit

Është zhvilluar ceremonia e eventit më të madh për filmat, Oscars 2019 ku në fakt çmimet kanë qënë surprizuese. Edhe pse u tha që 'A...

VIDEO/Dua rrëmben një tjetër çmim të madh, emocionon fansat me veshjen...

Nuk kaloi as një javë nga Grammy Awards, dhe Dua sërish rrëmbeu çmimin tjetër prestigjioz. Së bashku me Dj Calvin Harris, Dua fitoi çmimin për...

FOTO/Dua Lipa rrëmben dy çmime të rëndësishme në GRAMMY, ja cilat

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa ka fituar dy çmime GRAMMY, duke e bërë emrin e saj të sigurtë në tregun ndërkombëtar. Lipa kështu bëhet...

Flori ‘i ngopur’ me trofe dhe vlerësime, titullin ‘Personazhi i vitit’...

Viti 2018 ishte padyshim viti i këngëtarit  Flori Mumajesi, pasi në dy muajt e fundit, që pas fitores së Kënga Magjike, vazhdoi të ishte...

VIDEO/Jepen çmimet për gazetarët më të mirë në Shqipëri

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka ndarë çmimet “Vangjush Gambeta”, përmes një ceremonie zhvilluar ditën e sotme në në Hotel Tirana, pjesë e së cilës...

Abonetë e studentit, qytetari: Vjedhje haptazi, ky plehu i Bashkisë do...

Në një tjetër denoncim, qytetarë zbulojnë vjedhjen që u bëhet studentëve. Në mesazhin bërë publike nga ish-kryeministri Berisha, qytetari shkruan se 1 abone studenti kushton...

Zbardhen votat e Panuccit dhe kapitenit të Shqipërisë për futbollistin më...

Mbrëmjen e djeshme në Londër u mbajt ceremonia për dhënien e çmimeve të FIFA. Ashtu siç e do zakoni, dhe trajneri dhe kapiteni i Kombëtares,...