Tag: brazil

Të shtëna me armë në shkollë, humbin jetën 5 fëmijë

Pesë fëmijë dhe tre persona të tjerë janë vrarë pas disa të shtënave në një shkollë në Sao Paulo, Brazil. Sipas rrjetit televiziv Globo, thuhet...

Dhjetëra gra denoncojnë shëruesin shpirtëror, 76-vjeçari abuzon seksualisht me to

Dhjetëra gra në Brazil kanë rënë pre e abuzimit seksual nga një i vetëquajtur shërues shpirtëror. Joao Teixeira de Faria - i njohur si...

Cristiano shënon gol të jashtëzakonshëm nga 50 metra largësi

Futbollisti brazilian Cristiano da Silva e ka realizuar njërin prej golave më të mirë në botë këtë. Cristiano da Silva, një futbollist brazilian, shënoi një...

Në prag zgjedhjesh, politikanit i publikojnë videon: Orgji me 5 femra...

Ky video-skandal mund të rrezikojë që ai të mos i fitojë zgjedhjet. Bëhet fjalë për politikanin Joao Doria, një kandidat për guvernatorin në Sao Paulo, të...

Argjentine – Brazil, publikohen formacionet zyrtare të derbit amerikan

Sonte në Arabi Saudite do të zhvillohet njëri prej derbive më të mëdha të futbollit të Kombëtarëve në botë. Bëhet fjalë për miqësoren Argjentinë-Brazil, ku...

Zgjedhjet në Brazil, 5 gjërat që duhet të dini

Zgjedhjet e përgjithshme të Brazilit duken të jenë më shumë sesa thjesht dramatike. Një prej liderëve kandidues po bën fushatë nga burgu, ndërsa rivali...

Era Istrefi deri në Brazil, nominohet për një çmim të madh

Sukseset e këngëtares  Era Istrefi nuk mbarojnë. Këngëtarja, pas suksesit në Russia Worls Cup me të cilën u njoh akoma dhe më shumë në...

VIDEO+FOTO/Zjarr në Muzeun Kombëtar, shkaktohen dëme kolosale

Muzeu më i vjetër dhe më i rëndësishëm historik dhe shkencor i Brazilit u dogj nga zjarri dhe pjesa më e madhe e arkivit...

Zbulohet kompania që importoi 27 ton mish në Shqipëri, e përfshirë...

Dje AKU njoftoi bllokimin dhe kthimin prapsht në vendin e origjinës të 27 ton mish (fileto pule) e cila rezultoi me përmbajtje salmonele. Mishi kishte...

Mishi me salmonelë i importuar nga Brazili/Panariti: Kërcënim për shqiptarët

Përmes një shkrimi në rrjetet sociale ish- ministri i Bujqësisë Edmond Panariti ka reaguar lidhur më mishin që vinte nga Brazilin në të cilin...