Tag: biznesi

FOTO/Ylli i ‘Peshkut’ i kthen përgjigje shokut të tij Ramës: Vallaj...

Kryeministri Edi Rama publikoi sot foto me një nga biznesmenët e restoranteve në Tiranë, Ylli Hidrin, ku dha edhe lajmin që ai është gjobitur...

Rama i mbyll biznesin “mikut” të tij: Yllin e dua shumë,...

Kryeministri Edi Rama po bën çmos që aksioni i qeverisë ndaj informalitetit të duket sa më real. Së fundmi, ai nuk kursen as biznesmenët...

“Shtrydhja ndaj bizneseve”, Rama i ashpër këtë sezon vere: Përballje me...

Kryeministri Edi Rama këtë sezon vere është treguar i ashpër dhe pasojat për krizën ekonomike në vend, po ua nxjerr bizneseve duke i goditur...

Faturimi elektronik, biznesi në panik: Nuk jemi gati ta zbatojmë në...

Komuniteti i biznesit të vogël është përfshirë në panik nga një nisme e qeverisë për faturimin elektronik e cila sipas tyre po tentohet të...

Arrestohen tre gjobëvënësit e biznesmenit, i kërkonin 50 mijë euro: Ja...

Tre persona kanë rënë në prangat e Policisë së Durrësit, pasi akuzohen për gjobëvënie. Uniformat blu raportojnë se shtetasit e arrestuar, njëri prej të cilëve...

“Biznesi më mirë vetë apo me Arminën”, Jonida Maliqi nuk i...

Jonida Maliqi së bashku me të fejuarën e Shkëlzen Berishës, Armina Mevlanin, kanë në drejtim një biznes të përbashkët, i cili nuk ka shumë...

DETAJE/Maskat grabisin biznesin dhe makinën në Tiranë, policia asnjë reagim

Dy ngjarje kriminale kanë ndodhur në Tiranë dhe nga policia nuk ka ende njoftime zyrtare. Ngjarjet kanë ndodhur në orët e para të ditës së...

FOTO/PD denoncon taksat e bashkisë, Tabaku: Janë dyfishuar, Veliaj është armik...

Partia Demokratike ka nxjerrë sot disa fatura të biznesit në Tiranë nga ku kanë evidentuar sesi janë rritur taksat përgjatë 4 viteve të udhëheqjes...

“Ia nxiu faqen Shqipërisë”, Ish-deputetja: Korrupsioni falimenton 50 biznese në ditë

Ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku shkruan se ajo që i bën dëm qeverisë është raporti i radhës i OKB-së. Ish-deputetja i referohet këtij raporti ,...

FOTO/Ronaldo me biznes të ri, drejtimin ia beson partneres së tij

Përpos karrierës së suksesshme dhe fitimprurëse në futboll, ylli i Juventusit ka menduar dhe për biznes. Cristiano Ronaldo sapo ka inauguruar në Madrid një qendër...