Tag: BE

Vasili: Skandal me BE! Në Maqedoni kundër Vettingut, në Shqipëri bëri...

Debati lidhur me Kushtetuesen dhe drejtësinë në pergjithesi, ka krijuar dy kahë, ata të nderkombëtarëve dhe qendrimeve të Presidentit Ilir Meta, i cili kohët...

INTERVISTA/”Maqedonia e pësoi prej Ramës për negociatat”, Pollo flet dhe për...

Ish-kryetari i Komisionit parlamentar të Integrimit, Genc Pollo, shprehet se Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, e pësoi nga Edi Rama duke shkuar...

Çfarë dëshiron me të vërtetë Macron në Ballkanin Perëndimor?

*Analizë Vetoja e zgjerimit për presidentin francez Emmanuel Macron nuk është një provë për lëshime në zona të tjera, thonë diplomatët dhe eurodeputetët e tij. Thirrjet...

Dikur disko e grupeve kriminale në Durrës, sot shndërrohet në një...

Dikur një disko, ndërsa sot është kthyer në një kafene bibliotekë për mendim, diskutim dhe aktivitete të tjera letrare. Bëhet fjalë për një pronë të...

“Hapni sytë se nuk është ashtu si thotë media e blerë”,...

Ish-ministri Ylli Manjani ndalet tek informacionet dhe lajmet që u serviren shqiptarëve përkundrejt realitetit. Ai ironikisht thotë se nëse shumë gjëra që qeveria ka thënë...

Britania dhe BE arrijnë marrëveshjen për Brexit, Brukseli pritet të humbasë...

Mbretëria e Bashkuar dhe Bashkimi Evropian kanë arritur një marrëveshje të re për Brexit-in, përpara se udhëheqësit evropianë të takohen në Bruksel. Lajmin e kanë...

VIDEO/Rama mban gjallë shpresat për negociatat: Po nisem në Bruksel të...

Kryeministri Edi Rama vazhdon të japë mesazhe përmes videove, ku dhe këtë herë ka treguar se nuk ështe dhe aq optimist. Ai në mesazhin e...

Paralajmërimi nga DW: Sot Franca mund të vendosë veton

Ministrat e Jashtëm të BE vendosin sot për çeljen e negociatave me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut. Franca mund të vendosë veton. Ekspertë gjermanë...

Gjermania ‘PO’ me kushte për negociatat, aktori i njohur i humorit...

Bundestagu gjerman i dha PO me kushte Shqipërisë, duke i vështirësuar rrugën për në BE, pasi vendit tone i duhet të realizojë me sukses...

“Kaq thotë Gjermania”, Ish-ministri zbërthen kushtet: Duhet filluar me zgjedhjet

Gjermania është treguar kritike me Shqipërinë përsa i përket hapjes së negociatave. Në fund të shtatorit, Bundestag me anë të votimit, do te vendose...