Tag: Basha

Vdekja tragjike e basketbollistit, reagon Basha: Të gjithë jemi të tronditur...

Vdekja tragjike e basketbollistit Kobe Bryant dhe vajzes se tij, ka tërhequr dhe vemendjen e Lulzim Bashës. Në një postim në facebook, Basha shkruan se...

Një tjetër renditje e dobët ‘nxin’ Shqipërinë, reagon Basha: Shkak nismat...

Pas raportit të Transparency qe e renditi Shqiperine 7 vende me ulët nga viti i kaluar duke shenuar korrupsion me te larte, nje tjeter...

“Shqipëria zbret në renditje”, Basha reagon ashpër: Korrupsioni i kësaj qeverie...

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas publikimit te Raportit te Transparency International, ku Shqiperia kishte rene ne renditje me 7 vende. Sipas liderit...

“Paketa anti-shpifje shkon në Komisionin e Venecias”, Basha: Tregon se dy...

Lulzim Basha ka pershendetur vendimin e marrë nga Komiteti i Monitorimit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës për ta çuar paketën e ashtuquajtur...

FOTO/Aktivisti njofton largimin e tij, Basha e fton në takim: Ikja...

Aktivisti Robert Skëndo ka njoftuar largimin e tij nga Shqipëria nëpërmjet një postimi në twitter. Në postimin e tij ka komentuar kreu i PD-së,...

“Shqipëria e para”, Basha për Kongresin e Lushnjës: Kur ka konsensus...

Kryedemokrati Lulzim Basha ka publikuar një mesazh në 100-vjetorin e Kongresit të Lushnjës, një nga ngjarjet më madhore të historisë së vendit tonë në...

FOTO/Balla e shpërndau i pari, gazeta BILD fshin artikullin me...

Një ditë pasi gazeta ‘Bild’ i kushtoi një artikull lobimit të Partisë Demokratike në SHBA, në të cilin akuzohej kryedemokrati Lulzim Basha, çështje e...

Zbardhet vendimi 41-faqësh i gjykatës për Bashën, çfarë thuhet në të

Jane zbardhur disa pjesë të vendimit  të gjykatës  së Tiranës e cila pushoi procesin ndaj kryetarit të PD, Lulzim Basha,  ish-sekretarit të përgjithshëm Arben...

E PLOTE/Marrëveshja për reformën zgjedhore, kë falenderoi Basha, planet e opozitës...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basham, deklaroi sot nga selia blu se sapo të përmbyllet reforma zgjedhore, opozita do të nisë me shtyrjen përpara...

“Nuk ka amnisti për Damian Gjiknurin dhe këdo që ka vjedhur...

Pas rreth një viti nga djegia e mandateve, politika gjeti dje dakordësinë për reformën zgjedhore, tashmë edhe me veton e Partisë Demokratike. Një ditë pas...