Tag: Basha

“Europa e refuzoi”, Basha i përgjigjet Ramës duke cituar Merkel, Macron...

Lideri demokrat Basha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama me të njëjtën gjuhë, duke i sjellë në vemendje deklaratat e liderëve të tjerë të...

VIDEO/Kryeministri nuk ka shenja reflektimi, i përgjigjet Bashës: Dielli ka dalë...

Në përfundim të mbledhjes së Kryesisë, kryeministri Edi Rama iu përgjigj deklaratave të kryedemokratit Basha, i cili i kerkoi largimin e tij dhe zhvillimin...

Integrimi/Basha: Vendimi i Këshillit Europian nuk është ai që dëshironim, Shqipëria...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka deklaruar për “Euroactiv” se vendimi i Këshillit të Evropësn nuk është ai që dëshironim dhe shpresonim, referuar...

Basha me kryeministrin italian, mesazhi pas takimit: S’mund të lejojmë izolimin...

Axhenda e kryedemokratit Lulzim Basha ka qënë e ngjeshur ditëve të fundit, ku pjesë e takimeve të tij janë bërë figura te njohura te...

Basha kembengul te gjermanet: Ndimoni Shqiperine te hape negociatat

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i kërkoi sërish miqve gjermanë që të bëjnë çka është e mundur që Shqipëria të hapë rrugën e...

Takimi me shefen e ODIHR, Basha pas bisedës: Zgjidhja e vetme...

Ashtu si raportuam më herët, kreu i PD, Lulzim Basha ka takuar shefen e ODIHR, e cila rikthehet në Tiranë pas disa muajve qe...

Axhenda e ngjeshur e opozitës, shefja e ODIHR kthehet në Tiranë,...

Shefja e misionit të vëzhguesve të ODIHR, Adry Glover rikthehet në Tiranë pas raportit t/ fundit që ajo dha për votimet e 30-Qershorit. Mësohet...

”Nobel”-i për dikë që mbronte autorin e tmerreve në Europë”, Basha:...

Edhe kryetari i PD, Lulzim Basha i është bashkuar qëndrimit të shumë personazheve të njohur ndaj fituesit të Nobelit në Letërsi, Peter Hendke. Ne një...

72 vjet nga ekzekutimi i intelektualëve në Malin me Gropa, Basha:...

Lideri demokrat Lulzim Basha ka risjellë në vemendje pushkatimin e 16 personave që përfaqësonin elitën e kombit shqiptar, ne vitin 1947. Basha shkruan se keta...

Basha takon ministrin e jashtëm të Austrisë, çfarë deklaroi kryedemokrati:...

Lideri demokrat Lulzim Basha ka zhvilluar takim me ministrin e Jashtëm të Austrisë, ku për gazetarët, Basha tregoi se ndanë shqetësimin për mosbesimin që qeveria...