Tag: Bari

DETAJE/Sekuestrohen 196 karta identiteti në Itali, policia arreston 2 shqiptarë

Policia kufitare italiane në bashkëpunim me autoritetet doganore kanë vënë në pranga vënë 2 shqiptarë shoferë të një autobusi linje Shqipëri- Itali. Gjithashtu mësohet...

Kapet kokainë në kamionin me patate, destinacioni Shqipëria, në pranga dy...

Dy shqiptarë u kapën nga policia në portin e Barit në Itali ndërsa akuzohen për trafik ndërkombëtar droge. Dy shqiptarët 30 dhe 44 vjeç,...

Bariu në Kuc bën me cifte atë që s’ta merr mendja

Një bari në fshatin Kuc të Vlorës duket se ka zgjedhur të vijojë aventurën pasi ka konsumuar një sasi të madhe alkoli. Sapo ka...

Vrasja e shqiptarit në Itali, dorëzohen autorët e krimit në polici

Janë dorëzuar në polici dy persona,të cilët e kanë pranuar  janë ata që vranë 24 vjeçarin Viktor Pikaku. Pikaku u qëllua për vdekje në mes...

156 mijë euro drejt Shqipërisë, 7 persona në pranga, mes tyre...

Një sasi e madhe prej  156 mijë eurosh janë sekuestruar në portin e Barit në Itali. Mediat italiane raportojnë se sasia e parave ishte...

VIDEO/ Kështu u kap gomonia me 8 milionë euro kanabis

Gomonia eshte nisur nga Mali i Zi drejt Italise por dy skafistet ishin nga Vlora. Ata jane pikasur kur kaluan kufurin dhe prej atij...

Kapet tjetra, 8 milione euro kanabis bllokohen ne Bari

Guardia Di Finanza sekuestroi sot një skaf që dyshohet se vinte nga Shqipëria, brenda të cilit kishte 900 kg marijuanë. Mediat italiane raportojnë se...

VIDEO/ Bari, sekuestrohet gomonia me 1.5 ton drogë, dy shoferët shqiptarë...

1.5 ton kanabis janë sekuestruar nga policia e Barit. Droga ndodhej ne nje gomone që drejtohej nga dy shqiptarë, të cilët janë arrestuar. Ende...

VIDEO/ Shikoni momentin kur arrestohet sapo hipën në traget, shqiptari i...

Ishte në kërkim për grabitje dhe është vënë në pranga vetëm pak metra para se të largohej nga Italia. Bëhet fjalë për një të...