Tag: avioni

FOTO/Nuk ka më diskutim pas pamjeve të reja, 2 raketa iraniane...

Disa pamje të reja tregojnë perfundimisht se Irani eshte pergjegjes për rrëzimin e avionit ukrainas. Në shfaqjen e parë të raketave në horizont të mërkurën...

Nisin arrestimet në Iran për rrëzimin e avionit ukrainas, detajet e...

Në Iran kanë nisur arrestimet për rrëzimin e avionit ukrainas që i mori jetën 176 personave. Gjyqësori në Teheran ka njoftuar për arrestimet, por...

176 viktima nga rrëzimi/Irani më në fund e pranon: Kemi goditur...

Irani qëlloi pa dashje aeroplanin ukrainas që u rrëzua pranë Teheranit këtë javë, duke vrarë 176 njerëz, raportuan media shtetërore e vendit. Stafi i përgjithshëm...

FOTO/Zbulohet nga cilët shtete ishin viktimat e avionit ukrainas, ambasada: Jo...

Një avion "Boeing 737" është rrëzuar 2 minuta pasi ishte ngritur në fluturim në aeroportin "Imam Khomeini" në Teheran, ku konfirmohet se kanë humbur jetën të gjithë...

VIDEO/Momenti kur rrëzohet avioni ukrainas në Iran, presidenti konfirmon 176 pasagjerë...

Pamjet e kapura nga agjensia shtetërore iraniane e lajmeve “IRNA” tregojnë pasojat e mëdha të rrëzimit të aeroplanit ukrainas jashtë Teheranit në orët e...

Arsyeja pse aeroplanët lyhen me ngjyrë të bardhë, nuk iu kishte...

Edhe pse udhëtojnë me qindra të tillë në ditë, askujt nuk i shkon në mendje pse avionet pergjithesisht janë me ngjyrë të bardhë. Çdo...

EMRI/Avioni me drogë në Divjakë, ekstradohet nga Belgjika bashkëpunëtori i pilotit...

Është ekstraduar nga Belgjika Kristjan Demçe, në lidhje me avionin që më 10 prill të 2014 u rrëzua në plazhin e Divjakës me 300...

VIDEO/Panik te pasagjerët në avion, tymi përfshin kabinën

Pasagjerët e një avioni të British Airways përjetuan momente tmerri pak minuta para se të uleshin në destinacionin e tyre në Spanjë. Tymi përfshiu...

VIDEO/Piloti hero ul avionin pa rrotat e para, shpëtojnë mrekullisht pasagjerët

Një ngjarje e rrallë ka ndodhur në Myanmar ku një avion me 89 pasagjerë në bord ka arritur të shpëtojë mrekullisht pa lëndime. “Myanmar Airlines...

VIDEO/Avioni rus merr flakë, shënohen 41 viktima, mes tyre dhe fëmijë

41 është numri i viktimave që humbën jetën pasi një aeroplan rus bëri një ulje emergjente dhe shpërtheu menjëherë pas ngritjes nga aeroporti i...