Tag: arrestim

Mashtrimi me TVSH, shkon në 17 numri i biznesmenëve të arrestuar

Ka shkuar në 17 numri i biznesmenëve të arrestuar të akuzuar si të përfshirë në një skeme mashtruese me tatimin mbi vlerën e shtuar,...

Pronari i lokalit vjedh dhe më pas mban peng shoferin e...

Pronari i një lokali në Elbasan u arrestua sot me akuzën se ka mbajtur peng një klient si dhe i ka vjedhur me dhunë...

Arrestimi i drejtorit të Bashkisë së Gjirokastrës, LSI: Nuk ka qenë...

Lëvizja Socialiste për Integrim ka reaguar në lidhje me arrestimin e ish-drejtorit të Agjencisë së Mirëqenies dhe Kujdesit Social në Gjirokastër, Armand Mamani. LSI shprehet...

KORÇË/ Mbante armë por policia i gjeti disa mijëra euro

Arrestohet në flagrancë një shtetas, i cili posedonte armë zjarri, municion luftarak pa leje, si edhe një sasi të konsiderueshme eurosh të pajustifikuara. Specialistët...

LAJMI I FUNDIT/ Arrestohet prokurorja speciale e Maqedonise, Katica Janeva

Policia maqedonase arrestoi sot ne mesdite ne shtepine e saj, prokuroren speciale te Maqedonise, Katica Janeva. Shtëpia e kryeprokurores të Prokurorisë Speciale Publike (PSP), Katica...

Arrestohet shqiptari 37-vjeçar i dënuar me 9 vite burg

Policia e Portoferraio, në Itali ka arrestuar një shqiptar 37-vjeçar në ishullin Ebla, ndaj të cilit kishte një urdhër ndalimi të lëshuar nga gjykata...

Tiranë/Policia arreston hajdutët,vidhnin kasetat shpërndarëse të internetit

Tiranë Vidhnin kasetat shpërndarëse të internetit nëpër pallate duke dëmtuar fibrat optike dhe së fundmi ne zyrat e njësisë se mirëmbajtjes se rrjetit elektrik në...

Kapet 73 vjecari ne video seksi, shfaq cilesite ne rrjet social

Nje i moshuar nga Vlora u arrestua sot ne Tirane pasi kreu vepra te turpshme ndaj dy vajzave minorene. Joftimi i policise: Specialistët për Hetimin e...

Amerikanet arrestojne ish- presidentin per korrupsion

Autoritetet amerikane njoftuan se kanë arrestuar ish-presidentin peruan Alejandro Toledo, bazuar në një urdhër të autoriteteve peruane nën akuzat për korrupsion, njofton sot zeri...

Tiranë/ Arrestohen 4 persona, akuzohen për rrëmbim, përndjekje dhe plagosje me...

Policia e Tiranës ka arrestuar dy persona të shpallur në kërkim për veprën penale “Heqja e paligjshme e lirisë” kryer në bashkëpunim. Bëhet fjalë për...