Tag: arratisje

GREQI/Arratisen nga burgu 2 shqiptarë dhe 2 të huaj

Katër persona janë arratisur nga burgu bujqësor i Tirinthias, në Greqi, duke alarmuar vendin fqinj. Mësohet se mes të arrestuarve janë dy shqiptarë, një...

10 ditë në arrati pas tentativës për vrasje, kapet dhunuesi i...

I ka ardhur fundi arratisë së një 43-vjeçari pasi tentoi të vrasë gruan e tij me thikë. Dhjetë ditë më pas, policia e Krujës...

Titi, shqiptari i rrezikshëm që kërkohet nga policia greke

Një nga katër shqiptarët e arratisur nga paraburgimi i Athinës në fillim të muajit Qershor vijon të jetë në kërkim. Policia greke ka publikuar...

Arrestohet edhe shqiptari i dytë pas arratisjes në Greqi

Mediat greke raportojnë se në orët e mbrëmjes është arrestuar edhe shqiptari i dytë nga katër që u arratisën nga Drejtoria e Transferimit të...

Goditën gardianen, si u arratisën dy shqiptarët nga burgu në Greqi

Dy të burgosur shqiptarë janë arratisur së fundmi në burgun e Avlonës në Greqi. Sipas të dhënave më të fundit që vijnë nga media greke...

Si u ndalua arratisja e shqiptarit të rrezikshëm nga burgu i...

Policët e Atikës arritën të ndalonin arratisjen e përgjakshëm që kishte përgatitur shqiptari i dënuar me burg dhe që po vuan dënimin në burgun...

Iu arratis policisë zbathur dhe vetëm me të brendshme, dënohet shqiptari...

Një shqiptar i cili ndryshe njihej si Davide De Gaetano është dënuar me 5 vite burgim  nga gjykata e Chietit në Itali. Procesi u zhvillua...

Porti i Durrësit/ Zhduket anija në mes të natës, konflikt për...

Një anije është arratisur gjatë natës nga porti i Durrësit.Raportohet se anija ishte me ngarkesë kripe, dhe pasi kishte shkarkuar rreth 5mijë e 500...

Greqi, shqiptari tenton të arratiset nga burgu

Një i dënuar shqiptar ka tentuar arratisjen nga burgu i Kretës në Greqi. Ngjarja ka ndodhur ditën e mërkurë më 30 Maj, ndërsa është...

EMRI & FOTO/ Vlorë, ja kush është i riu që u...

Quhet Mikel Kasaj, i riu qe u arratis nga Gjykata e Vlores, pak pasi kjo e fundit dha vendimin ne ngarkim te tij. Mikel Kasaj,...