Tag: ANGLI

Reagimi prekës i kompanisë angleze për Klementin nga Thumana: Djalë me...

Klement Çupi është një prej viktimave të tërmetit të 26 nëntorit, i cili ishte kthyer nga Anglia ku punonte dhe jetonte, për të kaluar...

EMRI/Vrau djalin e xhaxhait për 12 mijë lekë në Kamzë, kush...

Interpol Tirana në bashkëpunim me partnerët ndërkombëtarë ka ekstraduar një 35-vjeçar nga Kukësi me banim në Kamëz, i cili në vitin 2015 vrau me...

FOTO/Humbi portofolin në Prishtinë, tifozi anglez nuk harron të thotë dy...

Një gjest i mirë nga një kosovar është përshëndetur nga një anglez, i cili rezultoi te ishte në Kosovë gjatë ndeshjes së dy ekipeve...

“Kriminelët vazhdojnë dhe nga burgjet drejtojnë bandat”, thirrja e ambasadorit britanik...

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Duncan Norman kërkoi nga drejtoria e Burgjeve shqiptare të bëjë më shumë që të bllokojë komunikimet me...

VIDEO/”WOW”, Policia angleze habitet kur zbulon fabrikën e kanabisit brenda banesës...

Dy shqiptarë u arrestuan nga policia britanike, teksa u zbuluan se ishin në drejtim të një fermë të sofistikuar kanabisi, në një banesë të...

Nga Tirana në Britani me dokumente italiane false, zbulohet linja e...

Eshtë zbuluar linja  e trafikut të klandestinëve nga Tirana drejt Mbretërisë së Bashkuar përmes dokumenteve italiane të dyshuara si të falsifikuar. Sipas policisë, tre persona...

Shqiptari bie në kurthin e gazetares angleze: Me 17 mijë Sterlina...

Gazeta Mail on Sunday përmes një shkrimi investigativ të maskuar ka mundur të kontaktoj me një shqiptar nga Hasi i Shqipërisë me banim në...

Media britanike: Si po e mbysin me kokainë Birmingham-in bandat shqiptare

Beteja e Agjencisë Kombëtare të Krimit në Britani kundër mafies shqiptare që përpiqet “të përmbysë” Birmingham-in me kokainë është e vazhdueshme. Bandat nga vendi ballkanik...

Arrestohen një burrë dhe një grua, dyshohen për trafikimin e personave...

Autoritetet britanike thanë se kanë arrestuar edhe dy persona në lidhje me vdekjen e 39 njerëzve – trupat e të cilëve janë gjetur në...

I duheshin para për nënën e sëmurë në Shqipëri, shqiptarit i...

Një kopshtar me origjinë shqiptare duhet të vuajë një dënim prej 27 muajsh, pasi në banesën e tij në Stoke-on-Trent në Britaninë e Madhe...