Tag: ANGLI

FOTO/Skandalet në ndeshjet e futbollit vazhdojnë, një djalë lakuriq ndërpret lojën...

Dita e parë e ndeshjes në Premier League angleze kaloi dhe në krye të tabelës  dy klubet nga Manchester dhe Liverpool janë pretedentët. Mes gjithë...

Boris, vogëlushi që donte të bëhej mbret! Fëmijëria e tij kaotike...

Kur ishte fëmijë, kishte thënë se donte të bëhej “mbreti i botës”. Tani ia ka dalë (pak a shumë): sot Boris Johnson është zgjedhur...

Zgjidhet Kryeministri i ri i Anglisë, fjalët e tij të para...

Boris Johnson do të bëhet kryeministri i ardhshëm i Britanisë pasi u zgjodh udhëheqës i Partisë Konservatore, duke mposhtur Jeremy Hunt në garën e...

VIDEO/Rama në Angli, shqiptarët të revoltuar dalin në shesh: Rama ik

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Londër këtë mëngjes aty nuk ka gjetur qetësi. Shqiptarët që jetojnë atje  kanë shprehur revoltën e tyre ndaj një Kryeministri...

FOTO/Rita Ora “djeg” skenën në Angli, merr surprizën e bukur si...

Këngëtarja shqiptare  Rita Ora i është rikthyer koncerteve duke e quajtur zyrtarisht sezon impenjativ. Ajo është duke vazhduar suksesshëm turneun e saj të koncerteve,...

“Më solli UJKU në Angli që të kujdesesha për drogën” Si...

Një emigrant i jashtëligjshëm shqiptar ndodhet pas hekurave, pasi akuzohet se kujdesej për një fabrikë kanabisi në rrethinat e York të Anglisë. 26-vjeçari L....

Europa respekt për Theresa May, çfarë ndodh pas largimit të saj

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka thënë se ajo respekton vendimin e homologes së saj britanike, Theresa May për t’u larguar nga pozita që ka,...

VIDEO/E bujshme, Theresa May mes lotësh jep dorëheqjen si kryeministre

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May do të japë dorëheqjen nga posti i saj në datën 7 qershor. Në një deklaratë në Downing Street,...

Mesazhi i fortë nga Parlamenti Britanik, Basha tregon kushtin: Jo zgjedhje...

Gjatë vizitës në Westminster, Kryetari i PD Lulzim Basha dhe delegacioni që e shoqëron, zhvilluan një takim me kryesuesit e Grupit Parlamentar bipartizan për...

Zotimi i Bashës nga Anglia: PD ka vullnetin për të luftuar...

I ndodhur në Angli, lideri demokrat Basha kav vijuar me takimet zyrtare në institiucionet më të larta. Në Parlamentin Britanik, kryetari i opozitës, Lulzim Basha,...