Tag: Amerike

“Mbi të rëndojnë 4 akuza”, Berisha kujton deklaratën e gazetares amerikane:...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka sjellë në vemendje sërish foton e shumediskutuar të Kryeministrit Edi Rama me ish-presidentin Barack Obama. Berisha thekson dhe njëherë se...

FOTO/HISTORIKE! Shqiptarja fiton zgjedhjet, emërohet prokurore në Virxhinia

Shqiptarja Buta Biberaj, ka fituar zgjedhjet për prokurore në qarkun Loudon, shteti Virxhinia, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Mediat amerikane shkruajnë se shqiptarja me...

Ndalon të furnizojë makinën në karburant, gjen një grua në bagazh

Një shofere në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është habitur kur ka gjetur grua në bagazhin e makinës së saj. Ngjarja e çuditshme ndodhi në...

Ngjarje e rendë, babai vret veten në ditën e dasmës së...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe që ka marrë vëmendjen e mediave ndërkombëtare. Një burrë ka vrarë...

Ambasada Amerikane njoftim për këngëtarët shqiptarë, kushtet që duhen për të...

Lëvizja në Amerikë është padyshim fitimprurëse dhe për këngëtarët shqiptare. Jane te shumta rastet, kur ata kane marre pjese ne evente, shfaqje, realizime muzikore...

VIDEO/Dhe këtë nuk e kishim parë, vajza shkon me arkivol në...

Një nga ditët më të rëndësishme për gjimnazistët  është edhe mbrëmja e maturës, ku të gjithë duan të shkëlqejnë e të jenë në qendër...

DETAJE/Suksesi i shqiptarit në Amerikë, i dyti që diplomohet në Akademinë...

Akademia e Marinës Amerikane është ndër institucionet më prestigjoze që përgatit kuadro-elitë të ushtrisë amerikane. Mario Trupja, është studenti i dytë shqiptar që diplomohet...

VIDEO/Zhytësi me prejardhje shqiptare merr guximin, bën atë që se kishte...

Askush nuk e ka prekur fundin e oqeanit në pikën më të ulët. Por është Viktor Vescovo, amerikani me prejardhje shqiptare, që do të...

VIDEO/Shumë afër Usain Bolt, 18-vjeçari pritet të thyejë rekordin

Rekordi I Usain Bolt prej vetëm 9.58 sekonda tashmë është në rrezik pasi një 18-vjeçar i është afruar më shumë se kurrë dhe ndoshta...

VIDEO/Tornadoja shkatërruese me 266 km/h, disa të vdekur dhe qindra të...

Të paktën 23 njerëz janë vrarë pasi tornadot goditën Lee County në Alabamën lindore. Sherifi i Qarkut Jay Jones tha se kishte pasur dëme "katastrofike"...