Tag: ambasadorja

“Fajet i ka Macron”, Diplomatja për negociatat: Vendimi nuk i mbylli...

Ambasadorja e Francës në Shqipëri, Christina Vasak, ka folur për herë të parë pas vendimit të Francës për të dalë kundër hapjes së negociatave...

“Ka dhe subjekte të tjera të rëndësishme”, Ambasadorja e Francës: Për...

Kryefjala e ditëve në vijim do të jetë padyshim negociatat dhe nëse Shqipërisë do ti jepet një PO e hapur ashtu sikurse eshte konfirmuar...

Largohet Schütz, ish-ministri: Marrtë me vete sa më parë ambasadorët që...

Ish ministri i Drejtesise Ylli Manjani ne nje postim në facebook shpreh rezerva për rolin që ambasadorja e Gjermanisë, Susanne Schütz ka luajtur në Shqipëri. Kujtojmë...

VIDEO/Trump ulet pranë ambasadores shqiptare, ja për çfarë diskutuan

Ambasadorja e Republikës së Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka qenë e ftuara e presidentit të SHBA’së, për iftarin të cilin ai e kishte...

Një ditë pas protestës, zv. ambasadorja e SHBA mbërrin në selinë...

Një ditë pas protestës së opozitës, ndërkombëtarët janë shqetësuar sërish për mbarëvajtjen e situatës politike në vend. Mësohet se ka mbërritur në selinë blu zv...

Aksident i rëndë në Kosovë, vdesin 3 persona, plagoset ambasadorja turke

Ambasadorja turke në Kosovë është përfshirë në një aksident të rëndë së bashku me eskortën e saj. Mediat kosovare shkruajnë se nga aksidenti i ndodhur...

E bija e shkrimtarit të madh, ja kush është ambasadorja e...

Vota e saj dëshpëroi shumë shqiptarë nga Kosova, të cilët e shohin Amerikën si atdheun e tyre të dytë për shkak të rolit të...