Gjykata nuk ekstradon Ilir Bajrin në Itali

Ndaje

Ilir Bajri nuk do të ekstradohet drejt Italisë.

Anëtari bandës “Bajri” në Shkodër, Ilir Bajri do të qëndrojë në Shqipëri deri sa Gjykata e shkallës së parë në dalë me vendimin e ri.

Gjykata e Apelit në Shkodër ka hedhur poshtë vendimin e dhënë më datë 17 qershor për ekstradimin e Bajrit drejt Italisë.

“Apeli” arsyeton se “vendimi i Gjykates së Shkallës së Parë është i pazbatueshëm në praktikë, i marrë në kundershtim me ligjin procedurial penal, provat e administrura dhe si i tillë duhet të prishet dhe çështja të kthehet për rigjykim në atë gjykatë, me trup tjetër gjykues.” Ilir Rustemi (Bajri), vëllai i Safet Bajrit, rezulton i dënuar me 5.6 vite nga gjykata e Bolonjas për trafikim droge dhe prostitucion.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Loading...

Leni një përgjigje