Kanos punonjësin e policisë dhe të përmbarimit, pranga 38-vjecarit nga Ballshi

Ndaje

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Mallakastër, arrestuan në flagrancë një 38-vjeçar, banues në Ballsh, për kanosje të policisë dhe punonjësve të përmbarimit.

Sipas policisë, A.O ka kanosur për shkak të detyrës punonjësit e policisë dhe punonjësit e shërbimit përmbarimor për mos ekzekutimin e vendimit të Gjykatës së Apelit Vlorë për një pronë, tokë bujqësore.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Kanosja për shkak të detyrës” dhe “Pengime për ekzekutimin e vendimeve të Gjykatës”.

Loading...

Leni një përgjigje