Euro 2020/Reja shpall listën e lojtarëve për ndeshjet me Islandën dhe Francën

Ndaje

Trajneri Edy Reja ka shpallur listën e lojtarëve, për ndeshjet ndaj Francës dhe Islandës.

Ndeshjet ndaj Francës dhe Islandës janë për eleminatoret e EURO 2020 dhe pritet që ndeshja e parë me ‘gjelat’ të zhvillohet më 7 shtator.

Portierë: Thomas Strakosha, Etrit Berisha dhe Alban Hoxha
Mbrojtës: Hysaj, Dermaku, Mihaj, Ismajli, Gjimshiti, Kumbulla, Veseli, Mërgim Mavrajn
Mesfushorë: Ramadani, Lenjani, Xhaka, Bare, Abrashi, Memushaj, Klaus Gjasulën dhe Kristi Qosen
Sulmues: Uzuni, Bekim Balaj, Sokol Cikalleshi, Odise Roshi, Rei Manaj

Kujtojmë se goglat e vendosën Shqipërinë në Grupin H, së bashku me Francën, Islandën, Turqinë, Moladvinë dhe AndorrëN.

Loading...

Leni një përgjigje