Zjarr i madh në Korçë, përfshihet nga flakët sipërfaqe e konsiderueshme toke

Ndaje
Foto Ilustruese

Një sipërfaqe toke është përfshirë nga flakët në afërsi të rrugës nacionale Korçë- Ersekë. Zjarri ka rënë në vendin e quajtur “Antenat” dhe dyshohet të jetë vënë qëllimisht nga vetë banorët e zonës.

Flakët mësohet se u përhapen me shpejtësi kjo edhe falë erës.Nje banesë rrezikohej nga zjarri, por fatmirësisht dy mjete zjarrfikëse ndërhynë në kohë, duke lokalizuar dhe vënë flakët nën kontroll.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Loading...

Leni një përgjigje