Pas tërmetit në Shqipëri, ‘shkundet’ edhe Kosova, ja epiqendra dhe sa ballë

Ndaje

Pas lëkundjeve që u ndjenë në Fushë-Arrëz, tërmete të forta kanë shkundur edhe dy komuna të Kosovës.

Sipas të dhënave të “All Quakes – EMSC”, Prizreni është goditur me tërmet 4.2 ballë të shkallës Rihterit, ndërsa komuna e Dragashit nga një tërmet 3.9 ballë.

Loading...

Leni një përgjigje