51-vjeçari trafikonte armë dhe tritol nga Serbia drejt Shqipërisë, arrestohet në flagrancë

Ndaje

Arrestohet  51-vjeçari Kosovar  në flagrancë ditën e sotme në Shqipëri, si i përfshirë në një rrjet të gjerë të trafikut të armëve dhe të lëndëve eksplozive.

Shtetasi me iniciale Y.A., i cili trafikonte armët nga Serbia në Kosovë, duke patur si destinacion final Shqipërinë.

Armët dhe municionet u gjetën të fshehura në vende të posaçme të krijuara në automjetin e tij, si në motor, kabinë, bagazh e kroskot.

Në cilësinë e provës materiale, u sekuestruan 19 pistoleta të kalibrave të ndryshëm, 400 fishekë luftarak, 1.6 kilogramë tritol TNT, 3 telefona dhe automjeti që transportonte armët.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Loading...

Leni një përgjigje