VIDEO/”Dihet botërisht”,Ish-deputeti: Soros ka qënë gjithmonë kundër Kosovës, edhe dje edhe sot

Ndaje

Ish-deputeti Petrit Vasili e ka konsideruar Sorosin si armik të Kosovës. Në një reagim në rrjetet sociale, Vasili rendit arsyet se pse Soros po punon intesivisht për shkaterrimin e Kosovës.

Ai gjithashtu ka publikuar një video ku shihet qartë se ka qënë kundër ndërhyrjes ushtarake në Kosovë gjatë luftës.

Soros gjithmone kunder Kosoves, edhe dje edhe sot!(VIDEO).Soros ka qene ,gjithmone ashpersisht dje kunder lindjes,por edhe sot kunder ekzistences se Kosoves. Ndersa dje nderhyrja ushtarake ishte e vetmja rruge per nje Kosove te pavarur dhe per te ndalur genocidin çnjerezor, George Soros nuk ndalej duke mallkuar bombardimin e Serbise nga ana e Amerikes,qe ishte e vetmja rruge per te shkulur nga renjet pushtetin gjakatar te Milosheviçit.Duke mos ndalur dot dje lindjen e Kosoves sot Soros po punon intensivisht per shkaterrimin dhe shperberjen e saj.Dihet boterisht qe Fondacioni Soros Dega Beograd hartoi ne Prill 2018 raportin famekeq per shkembimin e teritoreve mes Serbise dhe Kosoves. Ky Raport përfundoi në Prill 2018, vetëm 3 muaj pas takimit Rama-Vuçiç në Davos të Zvicrës, takim ky, ku është diskutuar për të parën herë ideja e e zgjidhjes nëpërmjet një këmbimi territorial.Fondacioni Soros dega e Beogradit e hartoi Raportin per shkembimin e teritoreve me zgjidhje, qe mbeshtesnin qartesisht dhe pa asnje ekuivok interesat e Serbise ne te tre variantet e tij te cilat jane bere publike.Ne te tre keto variante Kosova do te ishte humbesja e madhe dhe shperberja e saj do te ishte te pragu i deres.Te paraqitur si tre copa torte te embla ne dukje,por me helm brenda, keto variante te Sorosit te Beogradit do te kishin vetem nje viktime Kosoven dhe asgjesimin e sakrifices e gjakut te mijra kosovareve por edhe te nderkombetareve, qe dhane ate mbeshtetje jetike pa te cilen nuk do te kishim pavarsine e Kosoves.Qendrimi i prere i Gjermanise dhe Anglise kunder shkembimit te teritoreve,vertet e sprapsi kete projekt te erret dhe teresisht destruktiv e konfliktnxites,por nuk e asgjesoi ate.Destabilizimi shume i rende,politik ne Shqiperi,i shtetit te se drejtes dhe mbreterimi i krimit te organizuar e korrupsionit, e kane themelin tek destruktimi i Sistemit te Drejtesise si kyc i te gjithe ketij kaosi te qellimshem.Reforma ne drejtesi ne Shqiperi,qe shperbeu drejtesine dhe ku Soros ishte protagonist kryesor i saj, po thellon krizen e gjithanshme te vendit dhe kjo eshte ndihma me e madhe per riaktivizimin e projektit shume te rrezikshem te shkembimit te teritoreve Kosove Serbi.Destabilizimi i Shqiperise me pasoja te ndjeshme edhe ne rajon dhe shtimi i pasigurise e paqendrueshmerise se tij, me pasoje dobesimin e vendeve te rajonit, jane premisa, qe e lehtesojne zbatimin e projektit Sorosian te shkembimit te teritoreve.Ndaj çlirimi i sovranitetit nga marrja peng prej interesave te tilla shume te erreta eshte nje mision, qe meriton cdo sakrifice.Cdo cedim nga qendrimet e shendetshme sovraniste do ta zhyste Shqiperine dhe rajonin ne skenaret e tmerrshem te te shkuares se larget dhe te afert,ku gjakosjen e kane hequr ne kurriz Shqiperia e popujt e Ballkanit, nderkohe qe te tjeret kane mbushur xhepat dhe kane ikur, duke lene pas percarje te medha,luftera te egra, prapambetje te thelle ekonomike dhe tensione civile e sociale pa sherimMe gjithate ne VIDEO mund te shihni qarte se si Soros ishte ashpersisht dje kunder nderhyrjes ushtarake amerikane ne Kosove,pra kunder lindjes se Kosoves, ndersa sot projekti i tij anti Kosove per shkembimin e teritoreve nuk ka nevoje per komente te metejshme.

Publiée par Petrit Vasili sur Jeudi 18 juillet 2019

Soros ka qene ,gjithmone ashpersisht dje kunder lindjes,por edhe sot kunder ekzistences se Kosoves.

Ndersa dje nderhyrja ushtarake ishte e vetmja rruge per nje Kosove te pavarur dhe per te ndalur genocidin çnjerezor, George Soros nuk ndalej duke mallkuar bombardimin e Serbise nga ana e Amerikes,qe ishte e vetmja rruge per te shkulur ngarenjet pushtetin gjakatar te Milosheviçit.

Duke mos ndalur dot dje lindjen e Kosoves sot Soros po punon intensivisht per shkaterrimin dhe shperberjen e saj.

Dihet boterisht qe Fondacioni Soros Dega Beograd hartoi ne Prill 2018 raportin famekeq per shkembimin e teritoreve mes Serbise dhe Kosoves. 

Ky Raport përfundoi në Prill 2018, vetëm 3 muaj pas takimit Rama-Vuçiç në Davos të Zvicrës, takim ky, ku është diskutuar për të parën herë ideja e e zgjidhjes nëpërmjet një këmbimi territorial.

Fondacioni Soros dega e Beogradit e hartoi Raportin per shkembimin e teritoreve me zgjidhje, qe mbeshtesnin qartesisht dhe pa asnje ekuivok interesat e Serbise ne te tre variantet e tij te cilat jane bere publike.

Ne te tre keto variante Kosova do te ishte humbesja e madhe dhe shperberja e saj do te ishte te pragu i deres.

Te paraqitur si tre copa torte te embla ne dukje,por me helm brenda, keto variante te Sorosit te Beogradit do te kishin vetem nje viktime Kosoven dhe asgjesimin e sakrifices e gjakut te mijra kosovareve por edhe te nderkombetareve, qe dhane ate mbeshtetje jetike pa te cilen nuk do te kishim pavarsine e Kosoves.

Qendrimi i prere i Gjermanise dhe Anglise kunder shkembimit te teritoreve,vertet e sprapsi kete projekt te erret dhe teresisht destruktiv e konfliktnxites,por nuk e asgjesoi ate.

Destabilizimi shume i rende,politik ne Shqiperi,i shtetit te se drejtes dhe mbreterimi i krimit te organizuar e korrupsionit, e kane themelin tek destruktimi i Sistemit te Drejtesise si kyc i te gjithe ketij kaosi te qellimshem.

Reforma ne drejtesi ne Shqiperi,qe shperbeu drejtesine dhe ku Soros ishte protagonist kryesor i saj, po thellon krizen e gjithanshme te vendit dhe kjo eshte ndihma me e madhe per riaktivizimin e projektit shume te rrezikshem te shkembimit te teritoreve Kosove Serbi.

Destabilizimi i Shqiperise me pasoja te ndjeshme edhe ne rajon dhe shtimi i pasigurise e paqendrueshmerise se tij, me pasoje dobesimin e vendeve te rajonit, jane premisa, qe e lehtesojne zbatimin e projektit Sorosian te shkembimit te teritoreve.

Ndaj çlirimi i sovranitetit nga marrja peng prej interesave te tilla shume te erreta eshte nje mision, qe meriton cdo sakrifice.

Cdo cedim nga qendrimet e shendetshme sovraniste do ta zhyste Shqiperine dhe rajonin ne skenaret e tmerrshem te te shkuares se larget dhe te afert,ku gjakosjen e kane hequr ne kurriz Shqiperia e popujt e Ballkanit, nderkohe qe te tjeret kane mbushur xhepat dhe kane ikur, duke lene pas percarje te medha,luftera te egra, prapambetje te thelle ekonomike dhe tensione civile e sociale pa sherim

Me gjithate ne VIDEO mund te shihni qarte se si Soros ishte ashpersisht dje kunder nderhyrjes ushtarake amerikane ne Kosove,pra kunder lindjes se Kosoves, ndersa sot projekti i tij anti Kosove per shkembimin e teritoreve nuk ka nevoje per komente te metejshme”,-shkruan Vasili.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Loading...

Leni një përgjigje