Tërmet i fuqishëm në kufirin shqiptar

Ndaje

Një tjetër tërmet i fuqishëm 5.1 ballë ka rënë mesditën e sotme në kufirin mes tre shteteve Shqipëri-Greqi dhe Maqedonia e Veriut.

Pas tërmetit të mbrëmjes së djeshme prej 4.8 ballësh, sot ka rënë një tjetër tërmet edhe më i fuqishëm.

Rreth orës 12:50 të mesditës toka është lëkundur në Koza. Lëkundjet janë ndjerë në Greqi, Shqipëri e Maqedoni.

Loading...

Leni një përgjigje