“Marifeti i Rilindjes”, Kaso zbërthen skemën: Hapja e kutive në Lezhë për t’iu hedhur hi syve njerëzve

Ndaje

Sekretari per Ceshtjet Zgjedhore i PD, Ivi Kaso në një reagim në rrjetet sociale, tregon se zgjedhjet e 30-Qershorit kane qene një farsë ndërsa ka zbuluar dhe metodën sesi janë manipuluar.

Kaso e quan “marifet” atë të hapjes së kutive në Lezhë, pasi aty PS ndjehet e sigurt se nuk ka manipuluar.

Nën shembullin e ndritur të “marifetit” me Idajet Beqirin, KQZ ka vendosur që nesër, në vijim të një kërkese ankimore për Bashkinë Lezhë, të hapë dhe të kontrollojë rregullshmërinë e procesit të 30 Qershorit vetëm për 11 qendra votimi ku PS ndihet e sigurt që s’ka patur manipulime. Qëllimi, jo fort i fshehur është që t’i tregohet botës mbarë se votimet ishin të rregullta e të vlefshme, jo vetëm këtu por në mbarë vendin. Ajo që e nxjerr bllof këtë skemë farsë “dorëzimi të kontrolluar” është se nga frika se mos del në shesh manipulimi me listat e zgjedhësve, në këto qendra, KQZ ka vendosur të mos ta hapë fare kutinë e materialeve zgjedhore. Pra, thënë shkurt e me dy fjalë: Proces farsë për t’u hedhur hi syve njerëzve”,-shkruan Kaso.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Loading...

Leni një përgjigje