I nxehti përvëlues nuk zgjat shumë, mësoni kur ulen ndjeshëm temperaturat

Ndaje

Moti i nxehtë që ka përfshirë vendin do të ndryshojë stafetën këtë javë. Pritet që temperaturat të ulen me 6 gradë Celsius.

Kjo ulje do të vijë si pasojë e zbritjes së masave ajrore të freskëta të Europës Veriore drejt jugut dhe juglindjes së kontinentit.

Rënia e temperaturave me rreth 6 gradë Celsius pritet të ndodhë në të gjithë vendin dukë bërë kështu që temperaturat e mesditës të jenë 24-25°C në zonat malore dhe deri 30°C në zonat e ulëta dhe ato bregdetare.

Kjo rënie e temperaturave do të shoqërohet edhe me reshje shiu, por jo në sasi të konsiderueshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Loading...

Leni një përgjigje