Zjarr në zonën e ish-Bllokut, nis evakuiimi i banorëve

Ndaje
Foto Ilustruese

Një zjarr ka rënë në zonën e ish-bllokut. Konkretisht zjarri ka rënë një pallat ku ndodhen edhe biznese.

Nga të dhënat e para bëhet fjalë për disa mbeturina dhe postera reklamash, të cilat kanë marrë zjarr. Ndërkohë për të përjashtuar çdo rrezik, është kryer edhe evakuimi i banorëve.

Në vendin e ngjarjes mbërritën zjarrfikëset, policia dhe ambulanca. Deri tani nuk raportohet për persona të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Nuk dihet ende mënyra si ra zjarri, por po punohet per zbardhjen e kesaj ngjarjeje.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Loading...

Leni një përgjigje